Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


A zase čtvrtá lajna! Růža nám asi věří, když nás nemíchá, říká Koukal

10 2015
Už je z toho příjemná tradice šampionátu: když hrají Češi, k výsledku výrazně přispívá čtvrtá lajna. „Vzhledem k tomu, jak Růža točí ostatní lajny a nás ne, to vypadá, že nám věří,“ usmál se Petr Koukal. Centr čtvrtého útoku dal proti Německu velmi důležitý gól na 2:2.

V sobotu, den před soubojem s Němci, se smál, že si první trefu na turnaji nechává až na čtvrtfinále – jako vítěznou. „No, přišlo to trochu dřív. Ale třeba tam ještě jeden bude,“ dodal znovu dobře naladěný Koukal po výhře 4:2 nad Německem.

Trefa to byla krásná, že?
Klasicky jsem to chtěl dělat jinak, ale padl z toho gól... Chtěl jsem nahrávat, samozřejmě jsem si puk blbě zpracoval a utekl mi to. Naštěstí tam byl mantinel, od kterého se mi to vrátilo – šel jsem z levé strany a kdybych byl na prostředku, skončil jsem v rohu.

Fotogalerie

Co jste musel vymyslet?
Když mi puk utekl a čekal jsem, až se mi vrátí od manťáku, přemýšlel jsem, co budu dělat. Tak jsem to tam trochu podržel a pak už jsem musel střílet. Zaplaťpámbů, že to tam spadlo takhle. A vypadalo to hezky.

Bylo znát, jak vám parťáci Simon se Zaťovičem trefu přejí.
Byl jsem takový překvapený, ani jsem se tolik neradoval. Většinou řvu jako blázen, ten příští musím pořádně oslavit!

Navíc šlo i o velmi důležitou branku, ne?
Důležité bylo to, že jsme dvakrát dokázali na jejich gól rychle odpovědět. Nemuseli jsme dotahovat deset minut nebo aby nám, nedej bože, třeba odskočili do dvoubrankového vedení. Na vyrovnání jsme se nemuseli trápit.

V nadsázce jste říkal, že přesvědčujete trenéry, aby vám dali více času na ledě...
Jsme čtvrtá lajna, víme o své roli. Růža nás zatím pořád neprotočil, zatímco ty ostatní točí docela dost – z tohoto pohledu to vypadá, že nám věří. Velké plus pro psychiku je, že dokážeme dávat góly. Snad to naší lajně vydrží.

Po výhře nad Němci jste ve čtvrtfinále, co to pro vás znamená?
Možná první krok; ani jsem nepřemýšlel, že bychom neměli čtvrtfinále udělat. Kdybychom prohráli s Němci, museli bychom se na závěr strachovat se Švýcary – z tohoto pohledu je to ne úleva, ale splnění prvního kroku.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži.

Má cenu se dívat na potenciální soupeře?
Ani nevím, jak přesně mají ve vedlejší skupině tabulku. Nemá to cenu. Když to přeženu: zjistil jsem, že se nikam nestěhujeme, takže je nám to jedno.

Připsal jste si jeden ukázkový blok střely, máte pořádnou modřinu?
Klasika, já to neumím zblokovat do chráničů. Zatím to jde, ale čekám, že to za chvíli začne bolet. Já jsem vyloženě bloker - vždycky mě někam při blokování trefí, ale hlavní je, že se vyhrálo. Stejně tam zase příště skočím.

Takže taková modřina i potěší?
Tohle nebude těšit, těší gól. Kluci a trenér vás poplácají i za zblokovanou střelu, ale pak si říkám: sakra, že to nemohlo jít o pár cenťáků níž nebo výš!

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze