Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dva zápasy, osm gólů. V defenzivě je zatím spousta chyb, uznává Němec

VYROVNAL JSEM! Obránce české reprezentace Ondřej Němec se raduje z trefy proti Švédům, která srovnala stav na 1:1. | foto: Reuters

3 2015
Způsob, jakým čeští hokejisté dosud na světovém šampionátu útočí, je na potlesk. Ale výkony defenzivy? „Víme, že tam byla okénka,“ uznává jeden z šéfů obrany Ondřej Němec. Však také mají po úvodních dvou duelech Češi hodně divoké skóre 9:8...

Fanoušky může ofenzivní pojetí reprezentace těšit, ale hráčům a trenérům je jasné: „divočinou“ se v dnešním hokeji medaile nevyhrávají. V pondělí bude navíc obranná činnost vystavena tvrdému testu v podobě Crosbyho a spol. „Na soupisce mají skvělé hráče,“ je si Ondřej Němec vědom síly Kanady, dalšího soupeře Růžičkova výběru.

Jak dosud hru české obrany hodnotíte?
Asi to viděl každý. Zatím je tam spousta chyb, proto se v podstatné části tréninků zaměřujeme právě na hru v obranné třetině. Ať už jde o nás beky nebo o útočníky. Víme, že tam byla okénka.

Proti Kanadě by byla smrtící, že?
Už Švédové nás za ně trestali a pokud chceme myslet na úspěch s Kanadou, musíme se chyb v našem obranném pásmu vyvarovat.

Jaký respekt máte z mimořádně nabitého kanadského kádru?
Zatím jsem je ještě neviděl, ale podle soupisky mají skvělé hráče. Nejde jen o Crosbyho: jsou tam Hall, Eberle i další, co v NHL patří mezi lídry svých týmů. Určitě mají dobrý mančaft, ale já myslím, že my jsme ukázali, že naše mužstvo je dobré taky.

Máte plán, jak na Crosbyho? Osobní obranu?
To by spíš oni měli vymyslet osobku na Vorase s Džegrem. Kanaďani by měli řešit, jak bránit naše útočníky.

Tým pořadatelské země je vždy pod zvýšeným tlakem. Berete v tomto ohledu čtyři body z úvodních dvou duelů se Švédy a Lotyši?
Doma to tak bude vždycky, musíme se s tím umět vypořádat. Čtyři body jsou fajn. Obzvláště když se koukneme na to, jak se vyvíjel náš zápas proti Švédům... Ukázali jsme sílu, v podstatě jsme oba duely otočili. Jen škoda těch chyb v defenzivě, těch se musíme vyvarovat.

Češi zatím září v přesilovkách. Tedy hlavně první speciální formace, vy nastupujete v té druhé...
Na jednu stranu je super, že to tam první lajně padá. Voras to skvělé řídí, Džegr je platný svými zkušenostmi i silou. My se trošku hledáme, ale věřím, že to postupem času bude lepší a lepší. Že týmu taky něco přidáme.

Co říkáte na podporu z tribun?
Cítím obrovskou hrdost, že mohu hrát doma před plnou halou. Všude jsou české vlajky, všichni fandí. Je to prostě neskutečné a pro většinu z nás jde o největší zážitek v kariéře.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze