Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Staroměstské náměstí láká: přijďte podpořit národní tým

JDEME NA VĚC. Čeští fanoušci pózují před úvodním zápasem na mistrovství světa proti Švédsku. Nálada a gesta napovídají, že věří v úspěch. | foto:  Michal Šula, MAFRA

14 2015
Čeští hokejisté porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa Finsko a jejich cesta za vysněnou medailí pokračuje. Euforie, kterou dosavadní výkony Jágra a spol. vyvolala, se ještě stupňuje, a tak organizátoři zřídili fanzóny, v nichž bude přes nadcházející víkend možné národní tým podporovat. Tou hlavní je opět Staroměstské náměstí.

Úspěšně zvládnutý klíčový čtvrtfinálový duel s Finskem v poměru 5:3 znamená, že čeští hokejisté se na domácím šampionátu představí ještě ve dvou víkendových zápasech. A opět se dá očekávat obrovský zájem diváků.

Fotogalerie

Jelikož jsou lístky přímo do pražské O2 arény beznadějně vyprodány a zápasy o medaile přitáhnou pravděpodobně ještě více zájemců než doposud, rozhodl se organizační tým zřídit místa, kde „společně fandíme a bijí naše hokejová srdce.“

Centrem podpory národního týmu - ale nejen českého! - bude pochopitelně Staroměstské náměstí v Praze, které již zažilo mnoho památných historických okamžiků českého hokeje včetně zlatého Nagana.

Tamější fanzóna bude podle pořadatelů v provozu hodinu před přenosem hokejového zápasu, tj. v sobotu od 14 hodin a v neděli od 15 hodin.

Zóny, které jsou v provozu během celého mistrovství, tedy dolní část Václavského náměstí, střecha galerie Harfa v Praze, ale také areál Dolní oblasti Vítkovic, v provozu zůstávají. Stejně tak oficiální fanzóna mistrovství světa bezprostředně u O2 areny.

Autor:


Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDEPlay-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze