Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejové MS 2015 míří na sociální sítě. Fanoušky láká v osmi jazycích

Hokejový "smajlík" bude identifikátorem MS 2015 i na sociálních sítítch. | foto: Médea GroupiDNES.cz

4 2014
Úvodní buly turnaje vhodí rozhodčí až za rok, od tohoto týdne však už mistrovství světa 2015 žije na sociálních sítích. Organizační výbor šampionátu, který se uskuteční v Praze a Ostravě, spustil oficiální profil na Facebooku a Twitteru.

"Sociální sítě jsou v rámci komunikace s fanoušky velkým fenoménem a my je chceme využívat opravdu intenzivně. Prostřednictvím Facebooku a Twitteru bychom lidem chtěli poskytovat nejenom informace o přípravách šampionátu, ale také co nejvíce zajímavostí ze zákulisí," řekla Markéta Štěrbová, generální sekretářka organizačního výboru.

Profil šampionátu 2015 na Facebooku bude postupně spuštěn v osmi jazycích: česky, anglicky, slovensky, rusky, německy, francouzsky, švédsky a finsky. "Věříme, že oficiální profily v uvedených jazycích budou pro fanoušky v jednotlivých zemích uživatelsky příjemnější," dodala Štěrbová.

Geograficky výhodná poloha Prahy a Ostravy by se stejně jako fakt, že turnaj se nehraje v olympijském roce, měla stát lákadlem pro tisíce fanoušků ze zahraničí. V Praze budou hrát mimo jiné Němci a Rakušané, kteří to od hranic mají do tří hodin jízdy. V Ostravě zase Slováci, Bělorusové a Dánové. 

Šampionát začíná 1. května 2015, finále je na programu 17. května. V Česku se uskuteční po 11 letech.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze