Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr: Rozhodčí jsou samostatná kapitola. Jsou ještě lepší než v Minsku

Český útočník Jaromír Jágr po prohraném semifinále s Kanadou | foto:  Michal Růžička, MAFRA

16 2015
Byl na ledě u neuznaného gólu a hned se rozčileně přiřítil k rozhodčímu, aby mu vyčinil. Zklamaný a trochu naštvaný byl Jaromír Jágr ještě po prohraném semifinále s Kanadou. "Nevím, co se píská na mistrovství světa, ale z NHL jsem zvyklý, že by takový gól samozřejmě platil."

Co vám rozhodčí řekl?
Rozhodčí, to je tady samostatná kapitola. Jsou ještě lepší než byli loni v Minsku.

Myslíte, že by se změnil obraz hry, kdyby rozhodčí gól uznal?
Samozřejmě by se změnil. Nikdo neví, jak by to dopadlo. Ale je daleko příjemnější hrát za stavu 1:2 než 0:2. Rozhodlo prvních třináct minut, kdy Kanada neměla skoro žádnou šanci, a my jsme jim nedali gól.

Nelitujete, že se při takových momentech nedá podívat na video?
Já se k tomu nemůžu vyjadřovat, protože přesně neznám pravidla. Pamatuju si, že tohle pravidlo bylo v Americe před 15 lety, kdy ses vůbec nemohl dostat do brankoviště. Pak pochopili, že když chtějí víc gólů, aby byl hokej atraktivní pro diváky, tak to budou muset pustit. Tehdy se šlo v každé sporné situaci na video a prodlužoval se zápas. Myslím, že hokej je o tom, že musíš jít do brány a znepříjemnit to gólmanovi. Pokud se ho dotkneš nebo ho podrazíš, tak ano. Ale pokud máš brusli dva centimetry na čáře... Asi budou muset zmenšit brankoviště. To je jak malý vápno ve fotbale.

Fotogalerie

Jste hodně zklamaný?
Vletěli jsme na ně, jak jsme chtěli. Bohužel se nám nepodařilo dát gól a po patnácti minutách nám trochu odešly nohy. Ve druhé třetině bylo vidět, že se Kanada během turnaje moc nenadřela, měli víc síly. Ondra Pavelec během druhé části chytal výborně, byl v zápase. Ve třetí třetině hrála Kanada obranu, my do nich bušili, ale oni to kontrolovali. Sice jsme nějaké šance měli, ale spíš nic vážnějšího.

Je vidět, že je tu Kanada hodně silná, co?
Nejde ani o tom, že je silná. Budu opakovat, že se během čtrnácti dnů vůbec nenadřeli. V semifinále bylo vidět, že ušetřili hodně sil a že nám ten krok schází. Teď nás čeká zápas o bronz, musíme si odpočinout a zkusit ho urvat.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze