Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Co to Jarda blbne? říkal si Nakládal. Pak Jágr poslal geniální pas

Obránce Jakub Nakládal v souboji s německým hráčem Marcusem Kinkem. | foto: AP

10 2015
Čeští hokejisté prožili další zápas podle stejného scénáře. Bída v první třetině a drtivý vzestup v těch dalších. „Dělali jsme zase hrozné voloviny,“ prohlásil obránce Jakub Nakládal. I díky němu však národní tým opět dokázal utkání zvrátit na svoji stranu.

Důrazný bek se ocitl u dvou nejpodstatnějších okamžiků zápasu. Po jeho střele přišlo Vondrkovo šťastné vyrovnání na 1:1, poté stál také u zrodu vítězného gólu, když posunul puk k mantinelu na Jaromíra Jágra.

„Já si říkal: co tam Jarda blbne? Kam to chce dávat?“ popisoval akci české hvězdy, která se v přesilovce přetočila u mantinelu a báječnou zadovkou vyslala do brejku hned tři spoluhráče. Voráček pak neomylně skóroval.

„Když jsem potom viděl, kam to míří, tak jsem musel uznat, že to byla geniální přihrávka,“ řekl Nakládal k brance, která posunula český tým do čtvrtfinále.

Cítíte úlevu, že jste si zajistili čtvrtfinále?
Ano, ale zároveň by bylo zbytečné plašit a strachovat se o čtvrtfinále. Taková varianta sice existovala, ale na druhou stranu jsme hráli proti Německu a také Švýcarsko není soupeř, který by nás měl přehrávat. I když nehrají špatně, my musíme ukázat, že patříme do špičky.

Fotogalerie

Opět jste však začali zápas špatně. Co se s týmem v tu chvíli děje?
Vůbec nevím. Možná je to nervozita a tlak domácího prostředí, kvůli němuž jsme svázaní. Úplný začátek ovšem nebyl tak špatný, až potom jsme začali dělat hrozně voloviny. Komplikovali jsme si to. Tím, jak Němci hrají urputně, tak vznikaly šance. Naštěstí jsme tlak přečkali a pak se naše hra zlepšila.

Je takto vydřené vítězství o něco cennější?
Asi jo, jenže z naší strany byla všechna ta vítězství trochu vydřenější. Myslím, že když opravdu plníme pokyny, které máme, a jsme v obraně důraznější, tak soupeři nemají tolik šancí jako v minulých zápasech nebo dnes v první třetině.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži.

Stále platí, že vás srážejí individuální chyby víc než špatný systém?
Systém máme dobrý a všichni vědí, co mají dělat. Bohužel někdy zbytečně puky předržujeme a potom chybujeme. Nebo tam lítáme jak splašený a pak dáváme soupeři hodně šancí.

Má podle vás cenu sledovat ostravskou skupinu a přemýšlet o soupeři do čtvrtfinále?
Mně je to jedno. Jestli chceme udělat úspěch, tak musíme stejně porazit každého. Pořád je na čem pracovat. Musíme se soustředit na sebe a vychytat drobnosti, které nám nejdou. To nám pomůže víc, než abychom se ohlíželi, s kým budeme hrát.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze