Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Organizátorka MS: Na české duely bychom potřebovali fotbalový stadion

Hokejoví fanoušci měli jedinečnou šanci zapózovat si s pohárem pro mistry světa. | foto:  Michal Šula, MAFRA

20 2015
Kdo chce vidět naživo české hokejisty na domácím mistrovství světa, má už smůlu. Poptávka v tomto případě mnohonásobně převyšuje nabídku. „Uspokojit zájem všech prostě nejde,“ říká generální sekretářka organizačního výboru Markéta Štěrbová. A další nejpopulárnější týmy? Téměř plno už je na Slováky i na obhájce zlata z Ruska.

Tyhle kousky papíru se brzy stanou jednou z nejvyhledávanějších cenností - vstupenky na české zápasy na domácím hokejovém šampionátu.

Mít je nabízí šanci vidět na vlastní oči Jágra a spol. Zároveň platí: kdo zaváhal, už to nedožene.

„Na české zápasy už vstupenky nejsou,“ potvrzuje Markéta Štěrbová. „Čechům bohužel prostě nemůžeme poskytnout to, že bychom uspokojili zájem všech. To jsme věděli od začátku; na česká utkání bychom potřebovali fotbalový stadion.“

Vlna touhy po hokeji se však neprohnala jen pořadatelskou zemí. „Vyprodána už jsou i některá utkání v Ostravě,“ říká Štěrbová: „Jsou to, jak jsme předpokládali, slovenská utkání, ale i zápasy Ruska jako úřadujících mistrů světa, o ty je také velký zájem.“ Generální sekretář hokejové svazu Martin Urban pak doplňuje: „Pozornost fanoušků táhnou také Kanada a Švédsko.“

S MASKOTY. Markéta Štěrbová, generální sekretářka organizačního výboru...

S MASKOTY. Markéta Štěrbová, generální sekretářka organizačního výboru hokejového MS 2015 v Česku. pózuje s maskoty šampionátu Bobem a Bobkem.

Podle údajů organizátorů je už prodáno 495 470 vstupenek.

Dalších 35 tisíc nabídl svaz v rámci speciálního programu základní školám v Praze, Středočeském kraji a Ostravě, jiných 10 tisíc plánuje rozdat hokejové mládeži.

Ale pozor, šance dostat se na tribuny stále existuje, byť už třeba ne na nejatraktivnější souboje.

„Dobrou zprávou je, že kdo má zájem, může si vstupenky koupit v celé síti,“ říká Štěrbová. To znamená na pokladnách obou arén, na terminálech Sazky i na webu www.sazkaticket.cz.

Další naději pak popisuje Štěrbová následovně: „Může se stát, že až dokončíme poslední úpravy v halách a zajištění veškerého zázemí pro novináře, které není v zázemí arén, ale přímo v hledišti, tak se na některé dnes vyprodané zápasy budou vstupenky ještě uvolňovat.“

Organizátoři i proto věří, že pokoří hranici 600 tisíc návštěvníků. Rekord z loňského světového šampionátu v Minsku leží ještě výše - na metě 643 tisíc.

Pokud by šlo na české zápasy „nafukovat“ kapacitu pražské O2 areny, jistě by nebyl problém zdolat ani takovou metu. Jenže lístky na reprezentaci jsou zkrátka nedostatkovým zbožím.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Mazda CX-5 2.2 D 2015 · 4x4,CZ
Mazda CX-5 2.2 D 2015 · 4x4,CZ

r.v. 2015, naj. 78 400 km, diesel
600 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze