Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je to smutné, vždyť nehrajeme špatný hokej, řekl frustrovaný Slovák Tatar

Norský hokejista Mats Rosseli Olsen se snaží ujet slovenskému duu Richard Páník, Michael Miklík. | foto: Reuters

7 2015
Dorazil z NHL a na Slovensku si všichni slibovali, jak týmu na mistrovství světa pomůže. Jenže ani hokejista Tomáš Tatar, který se prosadil v Detroitu, nevyčnívá. Ani on nezabránil kolapsu s Norskem, který může výběr našich východních sousedů připravit o postup do čtvrtfinále.

Slováci si vítězstvím mohli dopředu zajistit účast ve vyřazovací části turnaje a také k tomu směřovali a vedli 2:0. Jenže nakonec prohráli 2:3. Tatar byl po utkání hodně rozčarovaný a těžko hledal slova. „Chyba je jenom v nás, nikde jinde. Ale věřím, že jsme schopni porazit někoho z favoritů,“ soukal ze sebe před zbylými duely s Ruskem, Finskem a USA.

Je to reálné?
Nebude to jednoduché, ale nic jiného nám nezbývá.

Tomáš Tatar slaví gól Detroitu.

Tomáš Tatar slaví gól Detroitu.

Zápas máte dobře rozehraný, co se s vámi děje?
Nevím, proč nám nevyhovuje stav 2:2. Před třetí třetinou jsme si řekli, že budeme hrát zezadu, ale nehráli jsme tak. Byli jsme splašení a dostali třetí gól. Prohrávat 2:3 je náročné, protože chalani už obraceli tři zápasy předtím. Donekonečna se to nedá. Když bušíme a bušíme, tak to bere síly. Vedení 2:0 prostě musíme udržet. Je to v nás v hráčích, musíme se o tom pobavit.

Za stavu 2:0 jste si neuvědomovali, že se stačí soustředit na obranu?
To je ono, my jim chceme dát 5:0 a pak třeba i deset. Kvalitní týmy se za stavu 2:0 stáhnout a soupeř musí otevřít hru. Toho je třeba využít a soustředit se na brejky. A ne se pořád cpát dopředu, propadávat a přijít kvůli tomu o zápas.

Když Češi prohráli s Kanadou, říkali, že se za stavu 2:2 nechali pobláznit diváky. Nemáte stejný problém?
I kdyby to byla pravda, tak je to jenom naše vina. Jsme profesionální hokejisté a nesmíme připustit, aby nás lidi pobláznili. Vy jste zodpovědný za výkon na ledě, ne dav. Samozřejmě jsme velmi vděční, že diváci chodí a podporují nás. Byli fantastičtí celý zápas, hnali nás, i když jsme prohrávali. Chtěli jsme všechno napravit pro ně, hokej se hraje přece jenom pro diváky. Mrzí to.

Jak co nejrychleji zapomenout na takovou frustraci?
Děje to pořád dokola, opakujou se pořád ty stejné chyby. Je to smutné, ale jsme za to odpovědní všichni v kabině. Musíme hrát jako tým. Jako tým jsme do toho šli a jako tým z toho odcházíme. Já doufám, že jsme schopní porazit jednoho z favoritů. Myslím, že hrajeme dobře, předvádíme pěkný hokej, ale je potřeba si uvědomit, že to nesmíme v některých fázích zápasů vypustit.

Teď má Slovensko dva dny volno. Pomůže odpočinek?
Doufám, že ano. Nevím, nevím... Nevím, co mám říkat. Samozřejmě chceme vyhrát jako každý zápas, ale je potřeba něco změnit. Těžko odpovídat.

Budete sledovat ostatní výsledky?
Já se na to nechci koukat. Jsou to velké šachy... Věřím, že i favorit může zakopnout. Budeme se snažit překvapit.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze