Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nechápu, proč naše hvězdy nedávají góly, diví se trenér Vůjtek

10 2015
Když do týmu získal Mariána Gáboríka nebo Tomáše Tatara, byl trenér Vladimír Vůjtek přesvědčený, že Slovensko na mistrovství světa v ofenzívě uspěje. Byl to omyl, hvězdy z NHL nezáří. V Ostravě naopak zapadly do průměru.

I to je jeden z hlavních důvodů, proč Slováci na šampionátu prožívají blamáž, která s největší pravděpodobností skončí vyřazením už po základní skupině.

„Jsem z toho zklamaný. I ta přesilovka pět na tři - i když nebyla dlouhá - o něčem svědčila. Nedostat se v ní k jediné střele, to u takových hráčů není dobré,“ nezastíral Vůjtek po prohře s Finskem.

Jak si to vysvětlujete, když jde o hráče, kteří jsou úspěšní v NHL?
Já to těžko můžu vysvětlit. Možná jim nesedí to širší hřiště nebo já nevím. Já to prostě také nechápu, protože ti hráči si musí umět nahrát a musí se dostat aspoň do střelecké příležitosti. Neříkám, že musí dát gól, ale do střelecké příležitosti se dostat musí.

Postup do čtvrtfinále se vám hodně vzdálil. Berete to tak, že už teď nemáte co ztratit?
My jsme to tak v podstatě brali už proti Finům. Sice jsme prohráli, ale proti takovému soupeři se nemůžeme divit. Spíš nám chybí body s Norskem a ten jeden s Dánskem, který jsme ztratili hned v úvodu.

Pokud chcete postoupit, už nesmíte ztrácet. Už v neděli vás čeká Rusko, které porazilo Bělorusy 7:0. To není dobrá zpráva, co?
Rusko je jedno ze špičkových mužstev a velkých favoritů šampionátu. Pokusíme se s nimi něco uhrát. Hlavně se musíme dostat do vedení a dát konečně také góly. Padá jich strašně málo a hráči, kteří tady jsou, aby je stříleli, je bohužel nedávají.

Jak uspět s Rusy?
V žádném případě ofenzivní taktikou. My si nemůžeme dovolit hrát s Rusy otevřený hokej a nahánět se s nimi po celém hřišti. Sami jste viděli, jak perfektně bruslí, jak perfektně zpracovávají přihrávky a jak se umí uvolnit. Otevřít na ně hru, to je sebevražda.

Ruský kouč Oleg Znarok řekl, že ze zápasu se Slovenskem nic jiného než vítězství nebere. Co vy na to?
Já jsem je poprvé na turnaji viděl hrát zodpovědně. Předtím hráli bez dodržování taktiky. Dneska se soustředili a viděl jsem Rusko, jaké znám.

Budete měnit formace?
Na to je prostor vždycky. Zkusili jsme dát dohromady Tatara s Gáboríkem, ale nemůžu říct, že by to nějak moc fungovalo. Uvidíme, co uděláme v neděli.

Brankář Laco bude chytat?
Chytat bude Hudáček.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze