Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Voráček se chystá na Girouxe: Má metr sedmdesát, tak ať si nevyskakuje

4 2015
I tohle přinášejí reprezentační duely: dva kamarádi, co spolu celou sezonu sdílejí šatnu a v tomto případě i pozici v elitním útoku, jdou náhle proti sobě. Česko vs. Kanada, to je i duel Jakub Voráček vs. Claude Giroux. „Moc se na náš vzájemný souboj těším,“ říká český kapitán o měření dvou velkých hvězd týmu Philadelphia Flyers.

Tenhle hospodský ale bude mít výsadní hosty! Plánem Jakuba Voráčka totiž je, aby kamarádům z týmu Flyers – kromě Girouxe i Braydenu Schennnovi a Seanu Couturierovi ukázal, v jaké zemi se narodil. „Až bude čas, chci je vzít někam na večeři a dáme si jedno dobré české pivo,“ plánuje ryšavý český kapitán.

Ale přátelskému potlachu bude předcházet nemilosrdný souboj na ledě.

Pondělí, 20.15: Češi v šlágru dne vyzvou Kanadu, Voráček se utká s parťáky z NHL. Především souboj s Girouxem bude pikantní, neboť obyčejně spolu tihle dva tvoří v zámořské lize sehrané a nebezpečné duo. Světový šampionát z nich však krátce udělá rivaly.

Už jste s Girouxem prohodili pár slov?
Viděli jsme se a chvilku se bavili. Před zápasem určitě ještě nějaké špičkování proběhne. Bude sranda si proti sobě zahrát – během sezony jsme spolu na ledě každý den, takže vím, co od něj čekat. Claude mě ale taky zná velice dobře.

Jak vzájemné hecování vypadá?
Vždycky říká, že si mě najde někde v rohu a podobné kraviny. Jenže má metr sedmdesát, tak si nemůže moc vyskakovat. Už ve Philly mi povídal, že na mě by si netroufl. Ale jinak je to hrozně nebezpečný hráč, zvlášť při přesilovkách si na něj musíme dát pozor.

Dá se vlastně říct, kdo je z kanadské enklávy hvězd největší hrozbou?
Celý mančaft. Samozřejmě jsou tam Crosby, Seguin nebo právě Giroux, ale podobných hráčů mají hrozně moc. Na druhou stranu jsme Kanadu už v dřívějších letech porazili a nevidím důvod, proč bychom je neměli porazit i letos.

I v sestavě, v jaké do Prahy dorazili?
Pro diváky je jedině dobře, že mají o mistrovství světa takový zájem, že se sem sjedou ti nejlepší hráči. Aly my mám tým na to, abychom je porazili. Doufám, že se nám to povede. Pro fanouška to bude lahůdkový zápas. Všichni jsme natěšení.

Berete pondělní duel s Kanadou jako test skutečné síly české reprezentace?
Nemůžeme si proti nim dovolit nebruslit, protože mají výborný pohyb a budou nám hrát i do těla. Na to musíme být připravení a zahrát tak, jako od druhých třetin se Švédy a Lotyši.

Jak jste vlastně s dosavadními výkony ze své role kapitána spokojen? Daří se vám?
Určitě, čtyři body jsou dobré. Se Švédskem to byl zápas jako na houpačce, ale přinesl nám hodně pozitivních věcí. Ani proti Lotyšsku to nebylo jednoduché, ale našli jsme cestu k vítězství.

Hodně fungují přesilovky, že?
To je jedna z nejdůležitějších částí. Až půjde do tuhého, bude ve čtvrtfinále zásadním rozdílem to, pokud dáte ze tří čtyř přesilovek dva góly.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze