Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Je to jeden velký mejdan, líčil šampionát ve studiu iDNES.cz Bouček

15 2015
„Je to jeden neuvěřitelný mejdan,“ okomentoval atmosféru v Praze a zejména v O2 aréně moderátor mistrovství světa v hokeji Libor Bouček v živém studiu iDNES.cz. „Jen mě trochu děsí, že jsem ještě neviděl hrát Kanadu naplno, a oni přesto dávají snad patnáct gólů za zápas,“ je si vědom těžkého semifinále zapálený fanoušek národního týmu Bouček.

Portál iDNES.cz získal letos sublicenci pro videa na hokejovém mistrovství světa. Díky tomu můžete sledovat rozhovory s hráči či další reportáže. Ty nejlepší uvidíte právě v živém odpoledním studiu.

Hostem studia #iDNESjeHOKEJ ve volném dni šampionátu byl Libor Bouček, sportovní komentátor a také zapálený fanoušek, který během mistrovství světa působí v pražské O2 aréně v roli moderátora.

#iDNESjeHOKEJ

Živé odpolední studio

Po. 4. 5. Petr Bříza a Marek Černošek
Út. 5. 5.
 Jiří Lála
St. 6. 5. Milan Hnilička
Čt. 7. 5. Miloš Říha
Po. 11. 5. Tomáš Vlasák
Út. 12. 5. Jiří Hrdina
St. 13. 5. Josef Jandač
Čt. 14. 5. Jiří Šlégr
Pá. 15. 5. Libor Bouček

Každý všední den v 15.00

A kromě postřehů z hokejového šampionátu přinesl do studia také hodně uvolněnou atmosféru.

„Že přijede Plekanec? On možná nechtěl být doma s těhotnou manželkou...“ Ale ihned zvážněl: „To ne, samozřejmě klobouk dolů. Sledoval jsem nesmírně tvrdé boje v NHL a obdivuji Plekyho i Ovečkina, že se po tom všem táhnou do Prahy kvůli dvěma zápasům. Pro Tomáše je velkou motivací zahrát si možná naposledy s Jágrem a zajít tady s klukama na pivo,“ pokračoval dobře naložený Bouček.

Populární moderátor ve studiu iDNES.cz vyzdvihl atmosféru a nadšení, které okolo domácího hokejového mistrovství panuje. „Není moc chvil, kdy by tisíce lidí vytáhly vlajku a mávaly s ní nad hlavou,“ dodal. Na dotaz, zda jsme hokejový národ, odpověděl: „Jak kdy a kde.“ Pozoruhodné prý ale určitě je, že při vítězství v tenisovém Davis Cupu, které rovněž vyvolalo davové nadšení, lidé vlajku nad hlavu nezvedali.

V nominaci nejsem. Snad příští rok v Moskvě

On sám si prý chodí občas hokej zahrát. „V nominaci ale nejsem. Snad příští rok v Moskvě,“ zavtipkoval. Bouček pak upozornil na unikátní vlastnost hokejového národa. „Zajímavě pracujeme s plurálem. Když se hokejistům daří, říkáme ‚my jsme vyhráli‘. Když se prohraje, držíme se stranou a říkáme ‚oni to nezvládli’.“

Během rozhovoru s moderátorem Martinem Moravcem Bouček reagoval na řadu dotazů mnohdy vůbec nesouvisejících s hokejem. Když se jej divák zeptal, kdo bude příští sezonu trénovat fotbalovou Spartu, odpověděl pohotově: „Pan Křetinský u mě byl i se svou kabelou, tam je to napsané, ale já to říct nesmím.“

Na závěr Bouček vyzval české dívky a ženy, aby v pátek večer oblékly co nejkratší sukně a vyrazily se promenádovat okolo hotelu, kde bydlí Kanaďané. Příští soupeř českých hokejistů by tak na sobotní semifinále nemusel být úplně ve formě...

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze