Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejové MS 2019 bude nejspíš na Slovensku, Švýcaři kandidaturu stáhli

Stadion Ondreje Nepely v Bratislavě možná v roce 2019 znovu přivítá účastníky MS v ledním hokeji. | foto: AP

12 2015
Hokejové mistrovství světa v roce 2019 bude nejspíš hostit Slovensko. Švýcarsko, jediný soupeř Slováků v boji o pořadatelství, kandidaturu stáhlo.

Švýcaři se budou snažit získat světový šampionát v roce 2020. O pořadateli v roce 2019 se bude rozhodovat na kongresu Mezinárodní hokejové federace letos v květnu při MS v Praze.

„Těší nás, že jsme v předstihu zůstali jako jediný kandidát, ale naší úspěšnou kandidaturu musí potvrdit na kongresu IIHF v Praze ještě delegáti,“ řekl oficiálním stránkám Slovenského svazu ledního hokeje jeho prezident Igor Němeček.

„Do kandidatury jsme vložili to nejlepší, co jsme mohli. Vypracovali jsme kvalitní prezentaci, kterou bylo potřeba odevzdat do 10. února 2015. IIHF ji měla k dispozici už před Vánocemi a nás jen těší, že to takto dopadlo.“

Samostatné Slovensko uspořádalo MS dosud jen jednou - v roce 2011 se hrálo v Bratislavě a Košicích. „I když jsme zůstali jediným kandidátem a vítězství máme víceméně jisté, nic to nemění na tom, že budeme nadále pracovat na sto procent a zodpovědně připravíme všechny potřebné podklady. Chceme, aby se o mistrovství světa v roce 2019 mluvilo jako o ještě vydařenějším než v roce 2011, které mělo obrovský úspěch,“ dodal Němeček.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze