Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pavelec v brance? Asi to tak bude, říká Špaček před duelem s Kanadou

Alexander Salák na tréninku české hokejové reprezentace. | foto:  Michal Šula, MAFRA

3 2015
Hned bez tři hokejistů se musel obejít nedělní trénink české reprezentace. V hale Sparty na led nevyjeli bek Jakub Nakládal ani útočníci Jakub Klepiš a Tomáš Hertl. „Snad by ale měli být v pořádku,“ řekl asistent Jaroslav Špaček před duelem s Kanadou. V něm by měl znovu chytat Ondřej Pavelec.

Právě brankářská otázka je nyní tou nejžhavější. Přímá odpověď od Špačka nepřišla, přesto jeho slova hodně naznačila: „Pavelec v brance? Já věřím, že takový plán asi je. Ale rozhodneme se až v pondělí.“

Čeští trenéři ani hráči na Alexandera Saláka, před turnajem určeným za jedničku, po jeho dosud nevýrazných výkonech vinu neházejí. „Neřekl bych, že Saša chytal špatně, spíš jsme my hráli špatně před ním,“ ohlédl se Špaček za duelem s Lotyši. „Impulz přišel ze střídačky, všichni se zvedli a začali jsme od té doby hrát lépe. Nevidím to ve výměně brankářů.“

Fotogalerie

Pavelcovou teoretickou výhodou v pondělí může být i to, že je zvyklý na hvězdy NHL, jichž je kanadská soupiska plná. „Na velkém hřiště je hokej rozdílný, není to jako v Americe. Ale určitě čekáme větší tlak do brány a je výhoda, že to Ondra zná,“ souhlasí Špaček.

Další aktuální záležitostí je zdravotní stav hokejistů. Duel proti Lotyšsku už vynechal Tomáš Hertl a ze souboje se zarputilým soupeřem nevyšli zcela fit ani bek Jakub Nakládal s útočníkem Jakubem Klepišem.

Nakládal dostal pukem do ruky a měl by být připraven, už kvůli jeho roli v početních výhodách: „Měl modřinu, na Kanadu bude v pohodě. Na přesilovky je to stoprocentně náš klíčový hráč.“ Klepiš zase zažil nepříjemný „trojboj“ v podobě dvou střetů u mantinelu (po prvním musel odejít do šatny, pak se vrátil) a úderu hokejkou do slabin.

„Všichni tři mají v neděli večer vyšetření u Pavla Koláře, jsou obouchaní. Ale každým dnem se to lepší. Snad by to mělo být v pořádku,“ řekl Špaček.

Jak je na tom Hertl, který pauzíroval už o víkendu? „V sobotu to zkusil na rozbruslení, ale nebylo to ono. Budeme na tom dělat. Proti Lotyšům bylo zbytečné nechávat jej na střídačce, když na něm mohli doktoři pracovat po celou dobu zápasu,“ upřesnil asistent kouče Vladimíra Růžičky.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze