Slováci ubránili povinnou výhru, Francie závěrečný tlak nevyužila

Dávid Buc slaví se slovenskými spoluhráči gól v síti Francie. | foto: Reuters

10 2018
Hokejisté Slovenska slaví druhou výhru na mistrovství světa. V duelu skupiny A porazili Francii 3:1 díky gólům Bondry, Buce a Čajkovského. Outsider sice snížil gólem Claireauxe, tlak ve třetí třetině už ale k vyrovnání nestačil. Ve druhém utkání skupiny se od 20.15 utkají Češi s Ruskem.

Slováci zvýšili druhou výhrou své šance na postup do čtvrtfinále. Gólem a dvěma asistencemi se na tom podílel útočník Dávid Buc. Svěřenci trenéra Craiga Ramsaye mají aktuálně sedm bodů a jsou čtvrtí ve skupině A, Francie je se třemi body šestá.

Slovensko - Francie 3:1

Do slovenské branky se vrátil uzdravený Čiliak, moc práce ale neměl. V 5. minutě se sice Treilleho střela otřela o brankovou konstrukci, více práce měl však jeho protějšek Hardy.

Skóre se poprvé změnilo v 6. minutě, kdy přečíslení dva na jednoho vzorově zakončil Bondra. Slováci poté nevyužili tři přesilové hry, ve 2. třetině ale zvýšili náskok. Hardyho překonal pohotově dorážející Buc.

Důraz slovenského útočníka Patrika Svitany v utkání s Frencií.
Francouzský brankář Florian Hardy zasahuje v utkání se Slovenskem.
Hokejisté Slovenska slaví gól v síti Francie.

Čiliak čekal na první zákrok ve druhé třetině až do první francouzské přesilovky. Ještě v ní neinkasoval, ale ve 34. minutě ho prostřelil Claireaux a zdramatizoval duel. Vyrovnat se ale Francouzům nepodařilo, i když ve třetí části měli několik slibných šancí.

Poslední slovo měl nakonec při power play soupeře povýšené vyloučením Marcinka obránce Čajkovský. Krátce předtím skóroval i Nagy, rozhodčí však jeho branku po přezkoumání odvolali.