Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vždycky si našli skulinu, zoufal si po finské výhře obránce Zbořil

Jakub Zbořil (vpravo) na snímku z loňského MS v duelu s USA. | foto: IIHF

17 2015
Zug (Od našeho spolupracovníka) - Českým hokejovým mladíkům vstup do mistrovství světa osmnáctiletých vůbec nevyšel a od Finska schytali šestibrankový příděl. Patnáct trestů a pět gólů při soupeřově přesilovce, to byl hlavní kámen úrazu. Časté fauly stály Čechy zápas i podle slov opory zadních řad Jakuba Zbořila.

Problémy s disciplinovaností českých hráčů se zápasem táhly od samotného začátku. Během úvodních deseti minut museli hned dvakrát čelit finské pětici pouze ve třech. A Finové poprvé trestali, byť ne v inkriminované dvojnásobné převaze.

“Kdo může zvládnout patnáct oslabení, zápas se nám prostě nepovedl,” soukal ze sebe po zápase Jakub Zbořil. Obránce, jenž momentálně hájí v zámoří barvy Saint John Sea Dogs, byl na lavici hanby v jednom případě. Finové následně zvýšili na 4:1.

Zbořil patří mezi zkušenější z kádru, čemuž odpovídá i jeho postavení. Dres mu zdobí písmeno pro kapitánova asistenta a v prvním obranném páru naleznete právě jeho. Přesto ani on nedokázal pojmenovat důvody častých faulů.

“Nedokážu říct. Prostě jsme to neutáhli,” krčil rameny. Patnáct návštěv u časoměřičů pak dost možná nechtěl dávat za vinu jen sobě a spoluhráčům. “Popravdě, já hledám chyby i na jiných stranách,” procedil.

Český reprezentační tým čeká již v pátek od 15:45 souboj s nevyzpytatelným Lotyšskem. Mladíci v tmavěčervených dresech za sebou mají taktéž jeden zápas a i oni odcházeli z ledu se svěšenou hlavou.

Jejich výkon by měl přesto být varovným prstem. Silné Kanadě vstřelili Lotyši šest branek a třikrát využili početní výhodu. Javorové listy pochopitelně mohly povolit pod dojmem absolutní dominance, nakonec se radovaly z výhry 11:6, soupeři víc, než by se běžně slušelo. Přesto nelze nad výše zmíněním mávnout rukou.

“O to lépe se musíme připravit. Snad bude štěstí tentokrát stát na naší straně a budeme to mydlit tak, jak se to dařilo Finům proti nám. Neúspěch si můžeme promítat v hlavě maximálně do večera,” vzhlížel k dalšímu souboji Zbořil.

Ovšem ani poctivá příprava nemusí stačit. O tom se ostatně přesvědčili hráči proti Finům. “Připravovali jsme se na to, ale stejně. Když tam takhle jezdí, nějakou skulinku si vždycky najdou. A oni je dokázali využít. Celkově měli přesilové hry dobře zvládnuté,” zakončil jeden z lídrů české defenzivy.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze