Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ostrava převyšuje Prahu, na zápasy hokejového MS má halu plnější

Ostravská aréna | foto: Archiv MF DNES

12 2015
Zatímco na zápasy mistrovství světa byla pražská O2 arena vyprodaná zatím pouze pětkrát, ostravská ČEZ Aréna byla do posledního místa zaplněna už jedenáctkrát. Ostrava se tak může chlubit více než 88procentní návštěvností, v Praze je o necelá čtyři procenta nižší. A to přesto, že český národní tým hraje své zápasy výhradně v hlavním městě.

„Ta čísla znějí krásně,“ připustil Aleš Pavlík, viceprezident Českého svazu ledního hokeje a šéf organizačního štábu ostravské části šampionátu. „Na druhou stranu je třeba říct, že hala v Praze je dvakrát větší a je těžší ji vyprodat.“

Kapacita O2 areny pro šampionát je 17 383 míst a vyprodáno bylo na pět utkání české reprezentace. Na střetnutí českých hokejistů s Francií chybělo do zaplnění kapacity zhruba dvě stě diváků.

V ostravské ČEZ Aréně, která má kapacitu 8 812 diváků, jsou beznadějně vyprodané všechny zápasy slovenské reprezentace, plno bylo na zahajovací duel Finska s USA, tahákem byl i zápas Američanů s Ruskem. „A to, že regionální fanoušci hokejem žijí, dokázala páteční utkání. Na duely Slovinsko – Norsko a USA – Dánsko bylo taky vyprodáno, atmosféra byla parádní,“ poznamenal Pavlík.

To potvrdil člen Mezinárodní hokejové federace Henrik Bach Nielsen z Dánska, který dohlíží na ostravskou část šampionátu. „Mě překvapil zápas mezi Slovinskem a Norskem. Lístky na takový zápas se neprodávají úplně lehce, přesto bylo vyprodáno. A lidé na tribunách stáli a zpívali,“ chválil ostravské fanoušky dánský hokejový činovník.

V pondělí byl v Ostravě vyprodaný odpolední zápas mezi Finskem a Běloruskem. I díky tomu směřují čeští organizátoři k rekordu – loni v Bělorusku přišlo 640 044 diváků, v Praze a Ostravě očekávají pořadatelé asi 700 tisíc návštěvníků.

Autor:
Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze