Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hlášení Růžičkových špionů: Snad nenarazíme na Američany

Jedním ze „špionů“ Vladimíra Růžičky v ostravské skupině MS je Jakub Petr, nový kouč reprezentační dvacítky. | foto: iDNES.cz

6 2015
Jeden vysedává na tribuně, aby měl přehled, druhý si raději stoupne hned za plexisklo, aby všechno viděl pěkně zblízka. Špioni reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky na mistrovství světa mají volné ruce, ale úkol je jasný: do příští středy připravit detailní analýzu potenciálních soupeřů pro play-off.

Trenéři z moravskoslezského regionu mají napilno. Rusy pozoruje Pavel Marek, Američany Jakub Petr, Slováky má na starosti Václav Varaďa a Roman Šimíček s Markem Malíkem se dělí o Finy a zbylé týmy.

Čeho si všimli? Tak třeba toho, že by bylo záhodno se ve čtvrtfinále vyhnout Spojeným státům, jejichž herní projev je uchvacující.

#iDNESjeHOKEJ

Živé odpolední studio

Po. 4. 5. Petr Bříza a Marek Černošek
Út. 5. 5.
 Jiří Lála
St. 6. 5. Milan Hnilička
Čt. 7. 5. Miloš Říha

Každý všední den v 15.00

Hovoří Petr, který coby kouč reprezentační osmnáctky na tohoto soupeře pokaždé umí vymyslet účinnou taktiku: „Hrají stejně jako v juniorských výběrech. A v tom je jejich síla. Ale už jsem stačil vše vypozorovat, takže pokud na ně - nedej bože - narazíme, tak pro pana Růžičku nějaké informace budu mít.“

Mimochodem, potenciálu amerického výběru si všímá i Tipsport. Původně vypsaný kurz 20:1 na celkový triumf už bookmakeři snížili na aktuálních 8:1.

Velkým nebezpečím jsou i Rusové, které hlídá Marek. Nebude překvapením, že jejich předností je technická zručnost a kreativita, která je obrovským nebezpečím hlavně v přesilovkách. „V zakončení jsou silní. Každé jejich cvičení končí gólem.“

Forma Slováků roste

Finové se sice ještě nedostali do vrcholné provozní teploty, ale čeští pozorovatelé upozorňují: „Podobné to bylo i loni a jejich tým nakonec získal stříbro.“

Stejně obezřetný je i Varaďa, pokud jde o Slováky, které by šlo snadno podcenit. „Zpočátku měli problémy v obranné činnosti, ale jejich výkon každým zápasem roste. Jsou dobří a mohou překvapit,“ tvrdí.

Každý ze špionů chodí pravidelně na všechny zápasy, kde může vidět jednotlivé hráče pod tlakem, ale ještě důležitější je monitoring tréninků. „Hlavně kvůli pozorování speciálních herních situací jako přesilovka. Někdy se stane, že jsou v zápase jen dvě a mužstvo se pořádně nedostane do pásma. Z toho nic nevypozorujete. Systém za pár střídání přečíst můžete, ale detaily ne,“ vysvětluje Petr.

Proto on ani jeho kolegové nechybějí na žádném tréninku, což platí obzvlášť v úvodu šampionátu. V jeho průběhu bude totiž přibývat únava, která tréninkové jednotky zkrátí.

Play-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze