Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán Rolinek: Semifinále je úspěch, ale konec bez medaile bolí

GÓL KAPITÁNA. Český hokejista Tomáš Rolinek vyrovnává ve čtvrtfinále MS proti týmu USA | foto: AP

26 2014
Před čtyřmi lety dovedl hokejovou reprezentaci jako kapitán k titulu mistrů světa, tentokrát ukončil šampionát s céčkem na dresu bez medaile. Tomáš Rolinek hodnotil čtvrté místo jako úspěch, který bolí.

"V této konkurenci je vždycky úspěch, když přejdete přes čtvrtfinále. Ale o to víc bolí, když skončíte bez medaile a prohrajete semifinále i zápas o bronz," popisoval Rolinek po porážce 0:3 se Švédskem, která rozhodla o čtvrtém místě pro Česko.

Proč to v posledním zápase nevyšlo?
Je to bez medaile, i když jsme ten zápas chtěli zvládnout. Já si myslím, že jsme ho odehráli, a hlavně odbojovali dobře, ale bohužel to k ničemu nevedlo. Měli jsme tam momenty, kdy jsme mohli dát gól, ale prostě to nevyšlo.

Více o zápase:

V zápase jste dali dvě tyčky. Nedá se nevydařená koncovka svést na smůlu?
Není to smůla, já si myslím, že i když hrajete dobře, tak to taky není štěstí. Když hrajete dobře, tak vám to tam padá a jste o krok blíže ke všemu. Nám zase něco chybělo, nebylo to úplně sto procent, ale ten bojovný výkon tam byl. Chtěli jsme tu medaili urvat za každou cenu, ale stálo to spoustu sil a nemáme nic. Čtvrté místo je bez medaile, ale přešli jsme aspoň přes čtvrtfinále.

Česko mělo v sestavě hodně nováčků. Jak hodnotíte mladé hráče?
Někteří do toho skočili po hlavě a bez nějakých mezinárodních zápasů. Měli jsme mladou obranu. Na to, jak byla nezkušená, to kluci zvládli bravurně.

S jakým dojmem z mistrovství poletíte?
Je takový všelijaký, protože jsme moc zápasu nevyhráli. Ale ten důležitý ve čtvrtfinále jsme zvládli a to nás poslalo do semifinále. Celkově však víme, že ty zápasy z naší strany nebyly dobré.

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze