Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na hokejovém šampionátu bude pískat rekordních pět českých sudí

Hokejoví rozhodčí Pavel Hodek a Štěpán Souček | foto: Ladislav Němec, MAFRA

17 2015
Na hokejovém mistrovství světa v Praze a Ostravě se představí rekordní počet pěti českých rozhodčích. Jako hlavní budou na květnovém turnaji rozhodovat Pavel Hodek a Vladimír Šindler, jako čároví se dostali do nominace Vít Lederer, Miroslav Lhotský a Rudolf Tošenovjan. Celkem je na seznamu 32 sudích - 16 hlavních a 16 čárových.

„Nikdy v historii jsme neměli na mistrovství světa takové zastoupení,“ uvedl v tiskové zprávě předseda komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje a člen komise rozhodčích Mezinárodní hokejové federace Pavel Halas. „V minulosti obvykle jezdili na světové šampionáty dva až tři naši rozhodčí, vloni v Minsku byli čtyři, což jsme považovali za maximum možného.“

Šindler se už zúčastnil jedenácti světových šampionátů a dvou olympijských turnajů. Má nejvíce zkušeností ze všech sudích, kteří se na turnaji představí. Hodek se naopak může těšit při MS na premiéru.

Spolu s Českem má největší zastoupení mezi nominovanými Švédsko. Po čtyřech rozhodčích je z Finska a Ruska, po třech ze Spojených států amerických a Švýcarska, po dvou z Německa a Slovenska, po jednom z Běloruska, Estonska, Kanady a Norska.

„IIHF vybírá rozhodčí pro mistrovství světa na základě ratingu, vycházejícího z výkonů, které předvádějí při mezistátních nebo mezinárodních zápasech, a přihlíží přitom i k jejich dlouhodobému hodnocení v národních soutěžích,“ dodal Halas.

Nominace rozhodčích na hokejové MS v Praze a Ostravě

Hlavní rozhodčí: Tobias Björk, Mikael Nord, Marcus Vinnerborg (všichni Švéd.), Vjačeslav Bulanov, Roman Gofman, Konstantin Olenin (všichni Rus.), Pavel Hodek, Vladimír Šindler (oba ČR), Aleksi Rantala, Jyri Rönn (oba Fin.), Daniel Stricker, Tobias Wehrli (oba Švýc.), Jozef Kubuš (SR), Timothy Mayer (USA), Daniel Piechaczek (Něm.), Maxim Sidorenko (Běl.).

Čároví rozhodčí: Vít Lederer, Miroslav Lhotský, Rudolf Tošenovjan (všichni ČR), Paul Carnathan, Fraser McIntyre (oba USA), Jimmy Dahmén, Henrik Pihlblad (oba Švéd.), Masi Puolakka, Sakari Suominen (oba Fin.), Nicolas Fluri (Švýc.), Jon Kilian (Nor.), Gleb Lazarev (Rus.), Bevan Mills (Kan.), André Schrader (Něm.), Peter Šefčík (SR), Anton Semjonov (Est.).

Autor:


Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDEPlay-off

Semifinále CAN - CZE
1.zápas Kanada Česko 2:0
Semifinále USA - RUS
1.zápas USA Rusko 0:4
zobrazit kompletní rozpis

Video

Nejčtenější

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze