Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Jak se natáčel spot pro hokejové mistrovství světa v Praze

7 2014
Prahou jela tramvaj plná hokejových fanoušků oblečených do národních dresů, což kolemjdoucí trochu zmátlo. "Teď, na začátku září?" divili se. Ne, start světového šampionátu, který začíná příští rok v květnu, se opravdu neposunul. Jen se v rámci kampaně točil oficiální spot.

Jde o podporu prodeje vstupenek, takže fanoušci uvidí finální produkt na začátku listopadu - přesně v termínu, kdy budou k dostání první balíčky lístků na dva, resp. tři zápasy daného dne.

Režie spotu se ujal populární Jakub Kohák, který přiblížil, o co v něm půjde.

"Je to takový skvělý příběh mladého chlapce na začátku jeho života, který má to štěstí, že se odehrává mistrovství světa v hokeji v jeho rodném městě. Je to, řekněme, taková cesta chlapce s tatínkem až k vyvrcholení. To téma je mi blízké, takže jsem se ho rád chopil."

Hlavní roli dostal šestiletý Adam Seidl, který se před kamerou pohybuje už od dvou let a naposledy hrál ve Svěrákově pohádce Tři bratři.

"Nejvíc se mi při natáčení líbilo, když jsem jel speciální tramvají plnou komparzistů a omylem do ní nastoupila nějaká paní. která pak byla překvapená, že nemohla vystoupit na následující zastávce, protože tam tramvaj nezastavila," culil se malý Adam.

A co pro něj bylo nejtěžší? Na tuhle otázku nedokázal dlouho odpovědět, až mu režisér Kohák s úsměvem poradil. "No přece jak jsi ráno na té tramvajové zastávce klacíkem uklízel vajgly."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze