Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hertl mi málem vlepil pusu, říkal Němec o prvním českém gólu

RADOST. Autor českého gólu Tomáš Hertl kyne na autora přihrávky Ondřeje Němce. | foto: Reuters

12 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Jeho úkolem je bránit, jenže Ondřej Němec i tak překvapivě zatím patří mezi tři nejproduktivnější hráče celého mistrovství světa. Po prohře se Švédskem ho ale nějaké individuální statistiky nezajímaly, naopak kriticky říkal: "Když dostaneme tři góly, tak je prostě někde problém. Vyhrávat se dá jen na jeden v naší síti."

Přitom jste vedli 3:1. To pak musí porážka hodně štvát, že?
Samozřejmě. Měli jsme to udržet, jenže jsme dostali dva góly v oslabení, které nám tady zatím moc nefunguje. Nemá cenu se na nic vymlouvat, máme před sebou v tomto směru ještě hodně práce.

V čem byla síla švédských přesilovek?
Hráli je jednoduše a dobře. Všechno házeli na branku, byly tam tečované puky a pak je vždycky větší naděje, že se něco ujme. Ubránit přesilovky je základ. V Německu 2010 nám zlato vyhrálo právě precizní oslabení.

Fotogalerie

Nemohou za to ale i četné a někdy zbytečné fauly?
Fauly patří k hokeji, těch se těžko úplně vyvarujeme. Ale musíme lépe zvládat hru v oslabení, protože v nich dostáváme góly a sami zatím nemáme tak nebezpečné přesilovky.

Na druhou stranu hra se oproti zápasu se Slovenskem zlepšila.
To ano. Souhra byla lepší, snad i pohyb, zápas se ale bude hodnotit negativně. S tak silným soupeřem si nemůžeme dovolit ztratit slibný náskok, bohužel pak nám poprvé - co pamatuji - na mistrovství neklaply ani nájezdy. Švédové jsou vždycky silný soupeř a šance byly na obou stranách. Trenér nám ale do omrzení opakuje, že musíme vyjít z obrany, takže když dostaneme tři góly, tak je prostě někde problém.

Sám jste hned po pár prvních vteřinách skvěle našel Hertla, jenž poslal Česko do vedení.
Jsem rád, jak vyšla ta první akce. Po ní mně Hertlík málem vlepil pusu. Švédové zdvojili Jardu Jágra a mně se tam krásně otevřel prostor, pak už bylo jednoduché to narýsovat na něj. Proměnil to zkušeně, možná měl jet i nájezd...

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze