Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Děsivá chvíle pro Růžičku: o dalšího beka ale naštěstí nepřišel

Ondřej Němec je pro českým tým nejdůležitějším bekem i kvůli tomu, že dokáže být produktivní. Na MS nasbíral 5 bodů (1+4) | foto: Reuters

15 2014
Minsk (Od našeho zpravodaje) - Jako by nestačilo, že přišel o Romana Poláka, že za něj nesehnal vytouženého Marka Židlického a že mu kvůli problémům se zády vypadl ze sestavy Ondřej Vitásek. Kouč hokejové reprezentace Vladimír Růžička během středečního duelu s Itálií trnul, že přijde ještě o Ondřeje Němce.

Tedy o elitního beka českého týmu, který má na mistrovství světa fantastickou formu.

Němec totiž v polovině zápasu uklouzl při dojíždění puku a v plné rychlosti se praštil o mantinel. Po tomhle okamžiku zůstal ležet a bylo jasné, že může být zle.

"Lekl jsem se, protože nevím, co bychom bez něj dělali," přiznal Růžička. "Kdyby kromě všech obránců, co vypadli, lehnul ještě Ondra, tak nevím, s kým bychom to hráli. Je to jediný bek, který má zkušenosti a podle toho hraje. Má prostor, sázíme na něj."

Němec se naštěstí po pár minutách zvedl, i když stejně nevypadal úplně fit. Když od něj ale doktor odešel, aniž by volal pomoc, vypadala situace nadějněji.

Fotogalerie

"Nevybral jsem zatáčku, mají tady divné mantinely," smál se po utkání samotný hokejista. "Špágr už se prý začal potit, že se bude muset oblékat do výstroje, protože tady zas tak moc beků nemáme. Ujely mi brusle, to se stává."

A důvod, proč zůstal ležet? "Chvíli jsem nemohl popadnout dech, ale pak se všichni smáli, že to bylo hezké. Ale vážně: zaplaťpánbůh, že se mi nic nestalo."

Růžička mezitím nervózně přecházel po střídačce a v okamžiku, kdy na ní Němec dorazil, hned se u něj pídil, jak na tom je. I na dálku bylo z hlediště vidět, jak moc se mu ulevilo, když dostal pozitivní informace, že bude v pořádku.

"Smál se mi pak i Jágr, ten se směje vždycky. Počkal si a pak do mě píchnul, to je klasický Džegr. Zatáčka byla prostě moc ostrá. Nebudu se vymlouvat na brusle, ty byly ostré, ale led tu není úplně nejlepší. Asi jsem najel na nějakou rýhu," popisoval Němec.

Po utrápené výhře 2:0 měl výbornou náladu: "Musel jsem sebou plácnout, ať pobavím diváky u televize a vůbec všechny, co na to doma koukají."

Zároveň si však moc dobře uvědomuje, že český tým bude muset v příštím utkání předvést mnohem lepší výkon. I proto je rád, že má nyní dva dny volno. "Máme před sebou spoustu práce. Potřebujeme doladit přesilovky, je to kostrbaté, málo chodíme do brány a málo střílíme. A když už vystřelíme, tak tam nikdo není."

Tak jen doufat, že se na další hráče nepřenese střevní viróza, která vyřadila ze hry Vladimíra Sobotku, a která trápí dalších šest až sedm hráčů. Sám Němec navíc pauzu vítá o to víc, že měl náročný program i v klubu. "Poslední dva měsíce byly hektické, tak jsem rád, že si odfrknu."

Ještě větší radost má však kouč Růžička: "Ondru hodně vytěžujeme, pořád je na ledě. Tak jsem se modlil, aby se nezranil."Najdete na iDNES.cz

mobilní verze