Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sekáč v Chicagu: Tým má ohromnou sílu, místo si musím zasloužit

Jiří Sekáč (vlevo) z Chicaga v souboji s floridským Erikem Gudbransonem. | foto: AP

5 2016
Za sebou má 50 zápasů za Montreal, 41 za Anaheim a teď první dva v Chicagu. Mladík Jiří Sekáč zatím putoval skrz NHL tam a zpět, ale teď se bude snažit uchytit na delší dobu v týmu šampionů Stanley Cupu. „Místo si tam musím zasloužit,“ tuší český hokejový útočník.

Že to bude mít v nabitém mančaftu Blackhawks těžké, ukázal čtvrteční duel s Arizonou, v němž byl jen náhradníkem. Rychlý bruslař se ocitl na křižovatce: má šanci prorazit do elitních útoků a v létě si říct o lepší smlouvu, ale může se také propadnout dolů.

„Náš tým je velice silný. Nevidím v něm jediného slabšího hráče,“ tvrdí Sekáč v rozhovoru pro iDNES.cz.

V čem je Chicago jiné než „běžný“ celek NHL?
Když hraje v jiném mužstvu, tak to člověk nevidí. Ale tady tu sílu okamžitě vnímám. Když vidím ty detaily hry, přístup k zápasům a ty skvělé hokejisty, nevidím se, že několikrát získali Stanley Cup. Ten tým má neuvěřitelnou sílu. Každý hráč je schopný plnit jakoukoliv roli. Já samozřejmě budu dělat to, co umím nejlépe. Chci hrát na maximum a přinést do mužstva rychlost a energii, abych si to místo zasloužil.

Překvapil vás lednový přestup z Anaheimu, nebo jste sním spíš počítal?
Myslel jsem si, že by se to mohlo stát. Týmu se nedařilo a bylo jasné, že se tam začnou dít nějaké změny. Ale i přesto, že jsem to lehce čekal nebo s tím i trošku počítal, tak je to stejně šok, když se to nakonec stane. Teď už jsem za to rád.

V Anaheimu se vám poslední dobou moc nedařilo, tohle musíte brát jako novou šanci, že?
Na startu sezony jsem hrál hodně, pak jsem se zranil a přišel jsem skoro o dva měsíce soutěže. To se stane, zranění je v hokeji strašně moc. Když jsem se vrátil, trápil jsem se, nehrál jsem tak, jak bych chtěl. Uvidíme, jak to bude v Chicagu. Nechci nic zakřiknout, ale rozhodně jsem teď součástí špičkového týmu.

Bylo to v Kalifornii po návratu na led velké trápení?
Já jsem člověk, který hodně hokej řeší. Může tam být teplo třeba 40 stupňů, ale kdybych si zajel na pláž, když mi nejde hokej, stejně šťastný nebudu.

Jak se vám líbí v Chicagu? Neměl jste při stěhování teplotní šok?
Já jsem hned onemocněl a bral jsem antibiotika. Nevím, jestli to bylo tím počasím, ze jsem tak marodil, nebo je to hodně stresu ze změn. Člověk lítá sem a tam do toho změny teplot a počasí při přeletech... Nějak se toho na mě nakupilo hodně a onemocněl jsem z toho. Ale jsem rád, že se to stalo a že jsem v tomhle týmu.

Už jste se nějak zabydlel v Chicagu?
Zatím moc ne. Byl jsem tam jen pár dní. Hráli jsme na Floridě, pak jsem onemocněl a neměl jsem na to čas.

Jaké si kladete osobní cíle pro zbytek sezony?
Každý vidí, že nezažívám zrovna nejlepší sezonu a já to vím také. Měl jsem ten dvouměsíční výpadek, takže se snažím dostat zpět do co nelepší formy, nemyslet na to, co bylo. A uvidím, co tady ještě vytvořím.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze