Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Draft měla být formalita. Slovenský talent ale v NHL nikdo nechtěl

Vrchol. Denis Godla se raduje z nečekaného bronzu na MS dvacítek. Tehdy se říkalo, že se o něj na draftu kluby NHL porvou. Nakonec ho nikdo nechtěl | foto: AP

30 2015
Chytá jako Dzurilla. Je to největší brankářský talent za poslední roky. Hokejové Slovensko si na přelomu roku zamilovalo Denise Godlu, šikovného chlapíka, který pomohl národnímu výběru do 20 let na mistrovství světa v Kanadě k senzačnímu bronzu. Všichni s napětím očekávali, jak dopadne na draftu NHL. Výsledek? Nikdo ho nechtěl!

Pro Godlu, jeho agenta, okolí a vůbec pro celé Slovensko je to šok. Po šampionátu se pěly ódy na jeho přednosti, mezi které patřila především klidná povaha (u gólmanů tolik žádaná), výborný pohyb v brankovišti a předvídavost.

Na slovenských webech se krátce před draftem psalo, že je téměř hotovou věcí, že si ho některý z klubů v NHL vybere. Jaký omyl!

Hlavní příčiny neúspěchu? Hlavně nevýrazné výkony ve Slovanu Bratislava a také malá postava. Přitom Godlův agent Marcel Sakáč mladší tvrdil: „Na zájmu o Denise se to vůbec neprojevilo, byť se propadl v rankingu gólmanů. Kluby ho sledují a informují se. A menší vzrůst? Denis má mnoho jiných silných stránek.“

No, manažeři zámořských klubů si mysleli něco jiného a přichystali Godlovi velké zklamání. Ač to tak z jeho prvních vyjádření nevypadá.

„V pohodě, nic se neděje. Život jde dál,“ říkal. „Čekal jsem, že si mě někdo vybere. Všichni říkali, jak se o mě porvou, tak to asi udělali tak, že se k tomu nakonec nikdo neodhodlal. Skauti tvrdili, že jsem nízký. Nevím, co je na tom pravdy.“

Godlův agent před draftem přesvědčoval, jak ho jeden nepovedený zápas nepoloží. Že jako správný sportovec jde dál a hned v tom následujícím je schopný podat excelentní výkon. Že stále přemýšlí pozitivně a kouká se jen dopředu.

Teď se ukáže, jak moc pravdivá ta slova byla. Mladý 20letý talent se totiž ocitl v hodně nepříjemné situaci. Už počítal s tím, že bude příští sezonu chytat alespoň v AHL, protože juniorka by pro něj už byla málo. „Ale nemám informace, jestli je to vůbec možné,“ přiznává nyní.

Nabízí se zůstat ve Slovanu, kde má ještě platnou smlouvu na další sezonu. Ovšem po jarních výkonech, které zůstaly hodně daleko za těmi z juniorského šampionátu, o něj ani v Bratislavě moc nestojí.

„Moc šancí tam už asi nedostanu. Pro mě je prvořadé, abych pravidelně chytal v nějakém kvalitním týmu. Rád bych do zahraničí, ale ještě nevím, kde to bude.“Najdete na iDNES.czmobilní verze