Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hemský bude hrát s Jakupovem. Velký ruský talent ho okamžitě ohromil

Aleš Hemský (vpravo) na tréninku diskutuje se spoluhráčem Nickem Schultzem | foto: AP

18 2013
Hokejový Edmonton se těší na souhru nových parťáků. Tým by měl v ofenzivě táhnout Čech Aleš Hemský a ruský talent Nail Jakupov. "O jejich spojení do jednoho útoku jsem moc dlouho přemýšlet nemusel," poznamenal kouč Ralph Krueger.

V nehostinných podmínkách kanadské provincie Alberta, kde vládne krutá zima, fanoušci nedočkavě vyhlížejí novou posilu z Ruska, o které dosud slyšeli jen samé chvalozpěvy. Brzy sami poznají, nakolik pravdivé.

Už nyní ale mohou doufat v nejlepší, jelikož Jakupova chválí další a další. Mezi nimi i Hemský, jenž byl z mladého Rusa ohromený hned po prvním společném tréninku. "Na to, že je to nováček, má pořádně ostrou střelu," prohlásil.

To je podle všech expertů jedna z jeho největších předností. "Jeho střela bez přípravy je vynikající, mezi mladými hráči patří v téhle kategorii opravdu k nejlepším, jaké jsem kdy viděl. Navíc umí výborně vypálit i zápěstím," řekl kouč Edmontonu.

"Je opravdu rychlý, umí to rozpálit. Jeho střela je fakt skvělá, ostatně jako u většiny top ruských hráčů. Mají vynikající ránu a dokážou skórovat z různých pozic," přidal se Hemský.

Ten je naopak známý tím, že i ve vyložené příležitosti raději hledá přihrávkou spoluhráče, právě proto by souhra s kanonýrem Jakupovem mohla fungovat. "Aleš je hokejista, který umí připravovat šance a Nail zase pálí. Mohli by dávat spoustu gólů," doufá Krueger.

Nail Jakupov, mladý talentovaný Rus, na kterého jsou hodně zvědaví v Edmontonu.
Nail Jakupov

Důkladná příprava hokejky v zázemí a pak poctivý trénink. Nail Jakupov se chystá na svou premiéru v NHL

Česko-ruské duo by pak měl doplnit Kanaďan Sam Gagner, jenž loni v únoru ohromil celou NHL čtyřmi góly a čtyřmi asistencemi v jednom utkání. "Mohlo by to fungovat," těší se trenér, jenž se však nemusí spoléhat pouze na zmiňovanou formaci.

Produktivní by měl být i druhý útok složený z dalších velkých nadějí. Taylor Hall, Ryan Nugent-Hopkins a Jordan Eberle by měli být zárukou hromady gólů.

Ty všechny však už fanoušci v Edmontonu znají, teď jsou zvědaví především na Jakupova, který před svou premiérou přiznává menší nervozitu.

"Mí spoluhráči jsou skvělí parťáci a hráči, ale dneska to bylo hrozné. Vůbec mě neposlouchaly ruce, musím se zlepšit a dál na sobě pracovat. Byl jsem nervózní, ale to se stane každému. Příště to bude jiné," usmál se po jednom z tréninků.Najdete na iDNES.czmobilní verze