Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Blíží se návrat? Hertl už v NHL začal naplno trénovat se spoluhráči

NA TOHLE UŽ JSME ZVYKLÍ. Hokejisté San Jose slaví další trefu Tomáše Hertla. | foto: AP

3 2014
Už jsou to skoro čtyři měsíce, co ho americký útočník Dustin Brown vyřadil ošklivým zákrokem ze hry. Diagnóza byla nekompromisní: návrat k hokeji až v nové sezoně. Tomáš Hertl se však léčí rychle a už se naplno zapojil do tréninkového procesu s týmem San Jose.

Přetržené vazy, operace a dlouhý odpočinek. Hertlovi se v polovině prosince zhroutilo mnoho snů. O tom, že se v NHL stane nováčkem roku. O tom, že bude v zámoří nejlepším českým střelcem. Nebo o tom, že si zahraje na olympiádě v Soči.

O všechny přišel, jeden však živí dál. Je jím vidina Stanley Cupu. Nebo alespoň šance si o něj zahrát.

V zámoří se blíží konec základní části a Hertl sundal reflexní vestu, podle které jeho spoluhráči na tréninku poznali, že k němu musí přistupovat opatrně. Hertl poprvé od zranění naskočil do plnohodnotného tréninku, poprvé absolvoval plnou zátěž i osobní souboje.

"Je to jeden z mnoha kroků k tomu, aby se vrátil do sestavy. Je to posun," pochvaluje si kouč San Jose Todd McLellan.

Takový scénář nikdo dopředu raději nevyslovoval, jenže Hertl všechny mile překvapil. Díky tomu, že se poctivě věnoval rehabilitaci a i díky tomu, že má mladé tělo, které se rychle uzdravuje. Proto nyní není vyloučené, že by mohl stihnout naskočit na led během Stanley Cupu.

"Každým tréninkem se lepší, ale když se mě zeptáte, jestli je připravený jít do zápasu, pak odpovím, že ne. To je zcela evidentní. Každé dva týdny je na něm vidět posun, ale jde to pomalu. Těch kroků k úplnému návratu mu zbývá ještě mnoho," krotí McLellan optimismus.

Důležité bude, jak bude Hertlova operovaná noha reagovat na novou a mohutnou zátěž. Hlavní heslo zní: nic neuspěchat. Mladičký útočník týmu sice chybí, ten se však i bez něj dokázal v pohodě prokousat do play-off, v němž s největší pravděpodobností narazí na Los Angeles. Tedy na tým, za který hraje zlosyn Brown, jenž Hertla zranil.Najdete na iDNES.czmobilní verze