Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr asi odejde z New Jersey. Nechci být bez play-off, přiznal

Jaromír Jágr se na snímku sice raduje, jenže s New Jersey do play-off asi nedokráčí. Kam tedy povedou jeho další kroky? | foto: AP

24 2014
Několikrát opakoval, že by rád zůstal v New Jersey i v další sezoně. Jenže situace se mění. Jaromír Jágr připustil, že by rád hrál o Stanley Cup a ve hře je tak přestup do jiného týmu.

"Samozřejmě to při výběru budu řešit," přiznal slavný útočník. "Moc sezon bez play-off jsem neměl. Nechci marnit čas tím, že budu takhle brzy bez hokeje. Pro mě je nejhorší sledovat ostatní hráče ve Stanley Cupu a nehrát ho," řekl deníku Star-Ledger.

Legendární útočník za 17 sezon v NHL chyběl ve vyřazovací části jenom dvakrát - poprvé v roce 2002, když byl ve Washingtonu, podruhé se do play-off nedostal o dvě sezony později s New York Rangers.

V jeho věku je touha bojovat o Stanley Cup pochopitelná: moc dobře si uvědomuje, že podobných příležitostí už mnoho nebude. "Možná tomu moc hráčů nerozumí, ale až jim bude tolik co mě, dojdou k tomu. Jednoho dne si uvědomí, že je dobré si vybírat a být v týmu, který má velké ambice."

Fotogalerie

Bude zajímavé sledovat, který z týmů si 42letého veterána v létě vybere. Je však jasné, že on sám bude dávat přednost tomu, kde dostane velký prostor na ledě podobně jako v New Jersey. "To je pro mě nejdůležitější," nezastírá Jágr.

V Devils takovou jistotu měl, i proto prohlašoval, že by v klubu rád zůstal. Jenže zase chybí přesvědčení, že se tým dostane do play-off. I to je pro Jágra důležité hledisko.

Navíc se dá předpokládat, že bude mít na výběr, vždyť má za sebou povedenou sezonu: je nejproduktivnějším hráčem týmu a není žádný důvod si myslet, že by příští rok nedokázal takový výsledek zopakovat. Přesvědčený je o tom je i jeho současný kouč Peter DeBoer.

"Je to vynikající sportovec, který dokáže pokračovat v současných výkonech, i když mu roky přibývají. Letos zažil opravdu parádní sezonu a mně samotnému to otevřelo oči, že hráč i v takovém věku může hrát na vysoké úrovni. Pořád čekám, že narazí do zdi a spadne. Že dosáhne svého maxima a půjde už dolů. Ale pořád je fantastický."Najdete na iDNES.czmobilní verze