Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jágr chce hrát v NHL i příští sezonu. Věřte mi, že to dokážu, řekl

Jaromír Jágr při přerušené hře. Proti Rangers odehrál 16 minut čistého hracího času, připsal si jednu branku a plusový bod do tabulky +/-. | foto: Zdeněk Gažda

12 2015
V neděli mu bude 43 let, přesto věří, že bude hrát NHL i v příští sezoně. Jaromír Jágr v zámoří prohlásil: "Chci tady být. Nevzdám to. I kdybych měl jít jenom na zkoušku. A věřte mi, že se do nějakého mužstva dostanu."

Martin Ručinský si s největší pravděpodobností zahraje na mistrovství světa ve 44 letech, Jágr má v úmyslu něco podobného dokázat ještě na vyšší úrovni - v NHL. Pokud se mu skutečně podaří podepsat smlouvu i na příští sezonu, stane se 11. nejstarším hráčem v historii soutěže, pokud počítáme hráče v útoku nebo v obraně.

Absolutním rekordmanem je legendární Gordie Howe, jenž v NHL válel ještě v 52 letech, což je v dnešní době nepřekonatelný počin. Hodně výjimečná byla vytrvalost Chrise Cheliose, jenž v NHL hrál ještě ve 48 letech.

Jágr je letos sice nejproduktivnějším hráčem New Jersey, kde během 50 zápasů nasbíral 29 bodů (11+18), zároveň to však vypadá na jeho nejslabší rok v zámoří, co se produktivity týká.

To je samozřejmě částečně ovlivněno tím, že se souží celý tým, jenž už 30 kol před koncem základní části nabral tak velkou ztrátu, že se nejspíš nedostane do play-off. Proto se v Americe neustále hovoří o Jágrově výměně do jiného klubu.

Samotná 68 by s tím neměla problém, kladenský patriot dokonce několikrát naznačil, že by přijal i menší roli v týmu. „Myslím, že jsem schopný hrát v jakékoli lajně. Hokej se změnil, dneska už ve čtvrtém útoku nehrajou jenom tvrďáci. Silné týmy mají všechny pětky silné, každá je schopná dát gól.“

Jágr je navíc přesvědčený, že je svým stylem potenciálnímu zájemci schopný ve Stanley Cupu hodně pomoct. „Dnešní hokej je jiný. Už není snadné přecházet střední pásmo. Všechno podstatné se děje u mantinelů.“ A to je, jak známo, jeho silná stránka.

Je jasné, že jednání momentálně nabírají na obrátkách, i když to navenek nikdo nepřiznává. Jágrův agent Petr Svoboda měl třeba před pár dny osobní schůzku s manažerem Devils Lou Lamoriellem. Ten se k trejdu nechce příliš vyjadřovat, ale jeho slova naznačují, že by se odchodu Jágra nebránil.

„Je pořád ve vynikající kondici. Stále sbírá body a může být platný jakémukoli mužstvu v jakékoli roli. Tedy pokud by k něčemu takovému mělo dojít.“

Samotný Jágr prohlásil, že sám o výměnu žádat nebude a že je připravený na všechny varianty. „Život mě naučil, že někdy nezáleží na tom, co chci já. Člověk to musí brát tak, že cokoli se stane, je pro něj to nejlepší.“Najdete na iDNES.czmobilní verze