Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šéf hokejové Floridy: Věřím, že nás Jágr přivede do země zaslíbené

Tohle už je minulost - z New Jersey zamířil Jaromír Jágr na Floridu. | foto: AP

27 2015
Zatímco pro mnohé fanoušky ta zpráva mohla znít rozpačitě, generální manažer hokejové Floridy Dale Tallon nešetří nadšením: „Pro náš klub je to skvělý krok.“ Od příchodu Jaromíra Jágra si tu hodně slibují. „Chceme vítězit, to je náš cíl. A tohle je další krok,“ věří Tallon v přínos českého veterána.

Právě generální manažer Tallon je spolu s vlastníkem klubu Vincentem J. Violou klíčovou postavou v přesunu Jaromíra Jágra z Devils k Panthers.

Tallon vše popsal zámořským médiím následovně: když se dozvěděl, že v New Jersey nejsou ze situace okolo čísla 68 zrovna „šťastní“, vytočil číslo tamního bosse Loua Lamoriella. „Udělal jsem si přes noc takový malý brainstorming, zavolal Louovi, zeptal se na možnosti, finance a tak,“ líčí Tallon.

Pak přišla důležitá fáze - souhlas vlastníka Violy.

Agent Svoboda: Florida si přála Jardu ze všech nejvíc

Těžko najít někoho, koho by nepřekvapilo, že Jaromíra Jágra si před uzávěrkou přestupů v NHL vybrala Florida. Výjimkou je pochopitelně Jágrův agent Petr Svoboda. Střelec zlatého gólu z olympiády v Naganu totiž registroval zájem vedení Panthers o českého veterána delší dobu. "Florida si ze všech klubů přála Jardu nejvíc," řekl Svoboda v rozhovoru pro deník Sport.

"Věřím, že tam bude hrát hokej, který ho bude bavit. Zaslouží si to. Dnešní hráči v 25 letech nejsou schopni se přestěhovat, nelíbí se jim to. Jarda je v tomhle absolutní profesionál. Začne hned dýchat pro Floridu," dodal bývalý obránce.

Někteří zámořští experti spekulují, zda se 43letý český útočník nestane jenom součástí další výměny, protože Florida na tom brzy může být v tabulce podobně jako New Jersey. Do pondělí ještě pár dnů zbývá. "Nevěřím tomu. Když se podívám, kolik toho Florida za Jardu poskytla, dává mi to silnou záruku, že ho velice silně chtějí a potřebují," tvrdí Svoboda.

Svoboda si myslí, že jeho hráč pomůže Panthers do bojů o Stanley Cup.

„Když jsme zjistili, že my i New Jersey můžeme mít zájem, dostal jsem od Vinnieho svolení v jednáních pokračovat. A posunuli jsme se zase dál,“ dodal Tallon. „Mluvili jsme spolu ráno, odpoledne i večer. A udělali přestup. Řekl bych, že pro oba týmy je to hodně dobrá věc.“

Tallon v sobě nezapře hokejového pragmatika - mluví o tom, že přestupový trh určily už úvodní trejdy tohoto týdne. „S tím se musíte umět vyrovnat,“ naznačil, že vývoj jinde zvýšil zájem Floridy o Jágra. Podle Tallona mělo stejné úmysly dalších šest klubů NHL!

„Pak musíte zaplatit, když chcete získat někoho speciálního. Byli jsme ochotní to udělat,“ dodal generální manažer Panthers.

Florida mocně touží dostat se do play-off. Jágr, jenž si tolik stěžoval na malou vytíženost v New Jersey, by se měl stát jednou z klíčových postav. A není vyloučené, že si ho v klubu nechají.

On sám touží pokračovat v zámořské kariéře také v příští sezoně. V červenci se může stát nechráněným volným hráčem a bude si moct vybírat z nabídek jiných manažerů. „Klidně půjdu někam i na zkoušku,“ vyjádřil se Jágr před časem s tím, že věří v úspěch. Možná si k mladému zámořskému celku a svým nadřízeným najde vřelý vztah a zůstane tam.

„Našemu mladému týmu Jágr přináší příležitost, jak vyhrát pár příštích zápasů, udělat nějakou dobrou šňůru,“ uvedl Tallon. „Máme v kádru hodně nadějných kluků, tak jsme se mohli vzdát nějakých voleb na draftu. Jaromír to v sobě hokejově pořád má. Je vzrušující ho sledovat na ledě.“

SLAVNÁ 68. Dres s číslem a jmenovkou Jaromíra Jágra v barvách Floridy už je k...

Ale na slunnou Floridu nepřichází jen proto, aby se jím fanoušci kochali. „Jsme ti, co nakupují. Chceme vítězit a získávat trofeje. Dáváme dohromady jednotlivé kousky skládačky, jdeme krok po kroku. Doufáme, že Jaromír dovede náš tým do země zaslíbené,“ vyhlásil Tallon.

A to by výhledově nemělo znamenat nic menšího než oslavy zisku Stanley Cupu... Je to reálné?

Autoři: ,


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze