Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Voráček o megasmlouvě: Žádné oslavy, ty jsem si užil po mistrovství

Jakub Voráček s americkou přítelkyní Nicol Warneckeovou | foto: ČTK

31 2015
Až Jakub Voráček ukončí hokejovou kariéru, už nikdy nebude muset nic dělat. Po podpisu osmileté smlouvy s Philadelphií se z něj stal miliardář, on však zůstává nad věcí. "Mám samozřejmě radost, ale žádné velké oslavy se nekonaly. Jen jsem si dal skleničku šampaňského."

Opravdu nic víc?
Kdepak, tohle jsem si užil už doma po mistrovství světa, kdy jsme s kladenskýma klukama oslavili léto. Teď už jsem v Montrealu, kde naplno makám a připravuju se na novou sezonu. Tu skleničku jsem si dal se svým agentem Petrem Svobodou, Jirkou Hudlerem a jeho přítelkyní Hančou.

Jak dlouho trvalo jednání o smlouvě?
Pracovali jsme na tom od začátku června. Šlo o délku kontraktu i o peníze. A nakonec to dopadlo tak, že jsem po všech stránkách spokojený. Ta smlouva je velice kvalitní.

Nový trenér Philadelphie Dave Hakstol se s vámi dokonce přiletěl seznámit do Prahy...
Jo, na jediný večer. Vzal jsem ho do restaurace U Svatého Václava. Objednal jsem tam staročeskou večeři, tác pro čtyři. Snědli jsme to spolu ve dvou a ráno letěl zpátky.

Zažil jste životní sezonu, ovšem Flyers se nedostali do play-off. Věříte, že se zvednete?
Určitě. To byl jeden z důvodů, proč jsem podepsal na tak dlouho.

V čem bude zlepšení?
Tým posílil, má nadějné obránce a bude velice kvalitní. Nevím jestli v příští sezoně, ale věřím, že za tři čtyři roky má na to vyhrát Stanley Cup. Tedy v době, kdy budu i já v hokejově nejlepších letech.Najdete na iDNES.czmobilní verze