Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Návrat v semifinále NHL. Proti Chicagu mi to docela šlo, pravil Sekáč

19 2015
Loni si nečekaně vybojoval smlouvu v Montrealu, ze kterého v průběhu sezony přestoupil do Anaheimu. Jenže na začátku dubna vypadl ze sestavy a šanci dostal až ve finále Západní konference NHL. "Měl jsem z toho trošku obavy, ale musím říct, že to překvapivě nebylo až tak špatné," řekl hokejový útočník Jiří Sekáč.

Talentovaný hráč se do sestavy dostal díky svému výbornému bruslení. Byl to tah trenéra Brucea Boudreaua, který chtěl před souboji s Chicagem změnit složení čtvrté formace právě s ohledem na skvělé bruslařské schopnosti soupeře.

„Byl jsem natěšený, ale člověk musí zůstat i tak v klidu, aby po ledě nelítal jak splašenej. Ukočíroval jsem to a dobrý,“ usmál se Sekáč.

Máte za sebou první zápas ve Stanley Cupu. Bylo to vyšší tempo než v základní části?
Já už jsem tak dlouho nehrál, že už si to ani nepamatuju. Ale ne, samozřejmě to bylo hodně rychlý, ale naše lajna hrála dobře. Ani jsme se nedostávali do větších potíží. Byl to pro mě docela dobrý začátek.

Jak těžký soupeř je Chicago?
Za poslední čtyři roky vyhráli Stanley Cup dvakrát. Je příjemné, že jsme první zápas zvládli a dostali se v sérii do vedení, na druhou stranu si všichni uvědomujeme, že Chicago už v podobné situaci bylo mnohokrát a že to nic neznamená. Přesto tvrdím, že máme kvalitní tým, takže to bude vyrovnaná série.

V čem je vaše největší síla?
Řekl bych, že máme v týmu hodně šikovných hráčů a zároveň nám nechybí rychlost. To je kombinace, kterou se snaží dát dohromady každý klub v NHL. A pro nás je to tím pádem velký výhoda.

Navíc vás v brance drží skvělý Dán Andersen, že?
Gólman nás drží úplně neuvěřitelně. v tom prvním zápase s Chicagem to byla hodně jeho zásluha, že jsme vyhráli. Zatím musím zaťukat, že to funguje.

Měl jste čas sledovat mistrovství světa v Praze?
Ze začátku jsem to sledoval, mám doma Českou televizi, takže jsem to sledoval na ní. Ale potom jsme odjeli a většinu času strávili v Calgary a potom jsme měli hodně zápasů doma, takže jsem nestíhal a musel si vystačit jenom s výsledky.

A už máte jasno, kde budete hrát příští rok?
Na příští sezonu mám ještě kontrakt. V Anaheimu se mi líbí, tým je tu parádní, tak bych byl strašně rád, kdybych tu mohl zůstat.Najdete na iDNES.czmobilní verze