Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tlustý vede v Carolině produktivitu, ale říká: Jako tým jsme ostudní

Josh Jooris (vlevo) z Calgary udělal skoro provaz, ve snaze odehrát puku dřív než Jiří Tlustý z Caroliny. | foto: Reuters

24 2014
Hokejový útočník Jiří Tlustý si stěžovat nemůže. Zatímco loni se mu vstup do sezony nepovedl, letos už stačil nasázet čtyři góly a je nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem Caroliny. Jenže do spokojenosti má stejně daleko - jeho týmu se totiž krutě nedaří a naposledy inkasoval debakl 0:5 v Calgary.

Co se s vámi děje, že máte tak špatný start?
Je to strašný, na nás se vůbec nedá koukat. V Calgary jsme nepředvedli nic z toho, co chceme hrát. Nikdo nemaká za druhého, trenér nám něco řekne, a my děláme úplný opak. Soupeř nás totálně rozebral. Je ostuda, že si soupeř jezdil středním pásmem, jak chtěl, a že nám dal tři góly do prázdné branky.

Čím to?
Pokud každý bruslí někde jinde, tak se to na úrovni, jako je NHL, ohromně projeví. Hráli si s náma jako kočka s myší.

Jak z toho ven?
Musíme se vzchopit. Nikdo od nás teď už nic nečeká. Nesmíme být tak nervózní, naopak si musíme jít ten hokej užít a nevěšet hned hlavu. Je tady plno mladých kluků a ti potřebují konečně vítězit.

Výsledky jsou asi způsobeny především absencí bratří Staalů, že?
Chybí nám neskutečně, centři jsou páteří celého týmu. Po gólmanovi je to nejdůležitější post a nám chybí hned první dva. To by zametlo s každým týmem v lize, bez nich je situace ještě složitější. Navíc jsou tam zranění další hráči, kteří normálně patří také k tahounům. Jenže nám teď schází hlavně nasazení. Přitom to je šance pro ostatní, aby se ukázali, ale oni toho vůbec nevyužívají.

Vám se naopak start povedl. Čtyři branky v šesti utkáních je oproti protrápenému loňsku velké zlepšení, co říkáte?
Já ten začátek loni vůbec nezachytil. Myslel jsme si, že to bude jako rok předtím, a pak zůstal překvapený a nedokázal se z toho vyhrabat. Letos jsme se na start hodně soustředil, hlavně abych nic nepodcenil. Aspoň za sebe jsem rád, že se mi daří. Ale těžko si to člověk užije, když jako tým hrajeme takhle bídně. Tohle není o jednotlivcích. Člověk když se podívá po kabině, jak je tady úplný ticho, tak je to hodně frustrující a nějaké góly to těžko vynahradí.

Máte nového trenéra, nového generálního manažera. Myslíte, že se dají čekat brzo další změny?
Něco se stát může, protože v současnosti to není ke koukání.

Hovoří se i výměně největší hvězdy Erika Staala. Vnímáte to v kabině?
Nemyslím si, že se budou chtít zbavovat klíčového hráče a kapitána, to je blbost. O jeho trejdu se mluví minimálně tři roky a pořád je tady s námi. Za sebe si nemyslím, že by to byl krok, který by mohl týmu pomoct. My ho potřebujeme na ledě. Samozřejmě se ale dá čekat, že pokud by to takhle šlo dál, tak by k něčemu mohlo dojít. Nikdo nemá nic jistého a tohle se žádnému manažerovi líbit nemůže.

Podívejte se, jak Carolina propadla v Calgary

.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze