Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Malkin se zkritizoval za výkony na Světovém poháru

Na jaře slavil Stanley Cup, za pár měsíců však působil vyčpěle. Hokejista Jevgenij Malkin doufá, že se po Světovém poháru zase probere | foto: Reuters

3 2016
Společně s Alexandrem Ovečkinem měli být hlavními tahouny Ruska na Světovém poháru. Jenže nebyli. "Vím to o sobě," přiznává s odstupem hvězdný hokejista Jevgenij Malkin.

Kdo ví, kam by Rusové v Torontu dokráčeli, kdyby váleli jejich papírově nejlepší hráči. Ovečkin byl jen stínem kanonýra, který v uplynulé sezoně NHL nasázel 50 gólů. A ani Malkin nepřipomínal borce, jenž měl průměr o něco lepší než bod na zápas.

Co se s nimi dělo? O tom útočník Pittsburghu přemýšlel celou dobu od vyřazení v semifinále s Kanadou. Ty dny, kdy přemítal o své nevýraznosti, byly pocitově jako týdny. Hlavou se neustále honily obsedantní myšlenky a nešly setřást.

„Nehrál jsem dobře. Nebyl jsem spokojený se svými výkony. V Pittsburghu chci hrát líp,“ řekl Malkin tamním novinářům, když se zapojil do přípravy Penguins.

Vytáhlý forvard teď doufá, že brzy zapomene. A hlavně že dá zapomenout, že se mezi nejlepšími hokejisty na světě moc neprosadil (ve čtyřech zápasech dal jediný gól, předtím ve třech přípravných duelech nasbíral jediný bod).

V Pittsburghu se už otevřeně mluví o tom, že v NHL musí být na ledě mnohem víc sobecký a aspoň o trochu méně nesmělý. Takovou tváří totiž všechny na Světovém poháru zaskočil, takhle ho fanoušci neznají.

Malkin k tomu říká: „Musím hrát víc s pukem. Sebevědomí získám, když budu na puku.“

I přes negativní myšlenky si však chce vzít Rus z prestižního turnaje jen to nejlepší. A i když sborná skončila už v semifinále, z týmového hlediska tak naštvaný zase není. Objektivně totiž dokáže uznat, že vítězná Kanada je momentálně někde jinde.

„Je to hokejová mašina. Je těžké proti ní hrát. Porazí každého,“ pravil třicetiletý centr bez mučení.Najdete na iDNES.czmobilní verze