Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pan Nahrávka začal střílet góly. Byla to otázka času, říká

20 2015
Hokejový útočník Martin Hanzal prožívá parádní vstup do sezony. Kromě dobrých výkonů mu dělá největší radost, že je nejproduktivnějším hráčem Arizony - v 17 zápasech nasbíral 18 bodů. A co je hlavní: kromě nahrávek už začal také střílet góly.

Hanzal v úvodu sezony sbíral pouze asistence, začalo se mu říkat pan Nahrávka a skoro to vypadalo, že góly nechce dávat. To je samozřejmě nadsázka, teď už má jihočeský rodák na kontě čtyři trefy, naposledy skóroval ve dvou zápasech za sebou a předtím se trefil dokonce dvakrát do sítě Los Angeles.

„Už předtím, když se mě ptali, kdy dám gól, jsem odpovídal: Je to otázka času, protože si jako lajna vytváříme strašně moc šancí. Jsem rád za každý gól, ale mnohem radši jsem, když se vyhrává. Třeba poslední vítězství v Montrealu mě potěšilo abnormálně.“

Vyplývá vaše pohoda i z toho, že uklidnila situace okolo klubu?
Přiznám se, že už tohle ani nesleduju, protože od doby, kdy jsem v Arizoně, jsou v klubu pořád nějaké problémy. Snažím se soustředit jenom na hokej a dělám svoji práci.

České fanoušky možná překvapí, že ve Phoenixu žije hodně Kanaďanů, takže tam na hokej chodí lidi, kteří mu rozumí, že?
To je pravda. Chodí a vždycky fandí soupeři, takže se cítíme, jako bychom hráli 82 zápasů venku. Je tam opravdu hodně Kanaďanů a když přijede kanadský tým, tak fandí proti nám. Je to takový vtipný. Ale dá se říct, že návštěvnost každým rokem stoupá, tak to snad bude lepší a lepší.

Jak jste spokojený s výkony a výsledky týmu?
Začátek sezony je pozitivní, myslím, že takový nikdo nečekal. Na začátku jsme byli nahoře, pak to šlo dolů. ale teď by to, myslím, mohlo zase jít. Uvidíme, je to jenom začátek, nechci něco hodnotit v listopadu, když máme před sebou ještě 3/4 sezony.

Fanoušci si hodně pochvalují výkony 20letého talentu Maxe Domiho. Co na něj říkáte?
Skvělý. Je to mladý hráč. Hrozně se mi líbí, jak je agresivní. Je chytrý. Jsme moc rádi, že ho můžeme mít v týmu.

A jak vám vyhovuje prodloužení tři na tři?
Mně moc ne. je to takový hurá nahoru, hurá dolů. Pro diváky je to samozřejmě hodně atraktivní, protože padá hodně gólů, ale nevím, jestli je to hokejově správný směr. To ukáže až budoucnost.Najdete na iDNES.czmobilní verze