Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Havlát do Komety nepůjde, čeká na nabídku z NHL. Když nepřijde, končí

Je mladý, přesto možná skončí. O Martina Havláta, někdejšího supertalenta, není v NHL velký zájem | foto: Zdeněk Gažda

2 2015
Byl to obrovský talent, který přirovnávali k těm největším světovým hvězdám. Martin Havlát však svůj potenciál nerozvinul do maxima, na čemž se podepsaly také jeho časté zdravotní problémy. Nyní, ve 34 letech, čeká na poslední nabídku z NHL. Když nepřijde, s největší pravděpodobností ukončí kariéru.

Jenže dočká se? Málokterý manažer v zámoří věří, že by mohl být Havlát ještě prospěšným hokejistou. Připomeňme, že ho San Jose loni předčasně vyplatilo ze smlouvy a on se následně dočkal angažmá v New Jersey.

Mluvilo se o něm jako o poslední Havlátově šanci. „Pořád je to skvělý hráč,“ říkal tehdy jeho věrný kamarád Patrik Eliáš. Hlavně kvůli němu tehdy do Devils přišel, zkušený manažer Lou Lamoriello věřil, že tahle spolupráce probudí dřímající um mladoboleslavského rodáka.

Fotogalerie

Martin Havlát

Nestalo se. Havlát nezářil a opět kvůli zranění neodehrál celou sezonu. Podobně jako tři předchozí, ve kterých zvládl nastoupit jen do poloviny všech utkání. A to je právě ten největší svízel: nikdo už nevěří, že se dokáže dát trvale zdravotně dohromady.

V Česku se proto už delší dobu hovořilo o Havlátově možném angažmá v Kometě. Nový kouč Brňanů Alois Hadamczik po něm hodně toužil, jenže se nejspíš nedočká.

„Zjišťoval jsem možnosti u Jardy Medlíka, našeho sportovního manažera, který je soused s Martinovým tátou. Martin čeká na nabídku z NHL, a pokud nepřijde, asi skončí s hokejem,“ řekl Aktuálně.cz Hadamczik.

Havlát chce žít na Floridě, do Evropy se mu už nechce. Není se co divit: peněz si během své hokejové kariéry vydělal hromadu a zdraví má jen jedno. Posledních sedm let bral ročně přes pět milionů dolarů, až v New Jersey musel vzít zavděk smlouvou na „pouhých“ 1,5 milionu.

Jenže i když Havlát skončí, pořád bude pobírat vysoký příjem: od San Jose, které ho vyplácí z kontraktu, dostane letos další dva miliony. Navíc život na slunné Floridě je k nezaplacení, zvlášť když má Havlát malou dceru, které by se mohl naplno věnovat.

Definitivně ovšem rozhodnuto není, trh s volnými hráči se otevřel teprve ve středu a Havlát se přece jen může dočkat. Otázkou zůstává, na jakou variantu kontraktu je ochotný přistoupit. Poté, co se mnohdy nedostal do sestavy Devils, nemůže očekávat žádné závratné nabídky.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze