Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V NHL není snadné přesvědčit, zoufá si brankář Mazanec

Ve střehu v utkání s Torontem je český brankář Marek Mazanec z Nashvillu. | foto: Reuters

16 2016
Seděl v kabině a byl zadumaný. Hokejový brankář Marek Mazanec dostal v nové sezoně potřetí šanci v brance Nashvillu, potřetí ale příliš nepřesvědčil - v Torontu dostal šest gólů a jeho tým padl 2:6. Sen o tom, že se konečně pevněji usadí ve slavné NHL se zatím odkládá.

„Jaká je momentálně moje pozice? Začínal jsem jako dvojka, tak uvidíme, jak to bude teď. V týmu je ještě Juuse Saros a jednoho z nás pošlou zpátky na farmu,“ vykládal smutný Mazanec.

Návrat do NHL nebyl asi ideální. Nebyl to zápas, jaký byste potřeboval, viďte?
Bohužel jsme hned na začátku dostali dva góly a pak se celý zápas trápili. Bylo to velké utrpení.

V minulé sezoně jste si v NHL nezachytal ani v jednom zápase, v té nové také moc šancí nedostáváte. Je to už frustrující?
Taková je realita. Poslední dva roky vždycky podepisuju novou smlouvu a vždycky čekám, co z toho bude a kolik dostanu příležitostí. V nové sezoně jsem chytal potřetí, protože neprodloužili kontrakt Carterovi Huttonovi. Snad si mě tu nechají.

Jasnou jedničkou je Pekka Rinne. Je těžké vybojovat si pozici dvojky?
Není to snadné. Nepovedou se vám tři zápasy a hned vás jako dvojku pošlou dolů na farmu, abyste chytal a získal sebevědomí. Tak to to prostě je. Když mě pošlou dolů, tak si s tím vůbec nebudu lámat hlavu a budu chytat tam. Takhle to chodí v životě gólmana.

Šanci v brance jste dostal, protože byl Rinne zraněný. Jak je na tom?
Pekka by měl být připravený snad na další zápas. Odpočíval kvůli drobnému problému s kolenem, ale už by měl být v pohodě.

Komunikuje s vámi vedení? Probírá s vámi situaci?
Zatím se vůbec nic neřeší. Nikdo na mě neřve. Je to dlouhý proces, sezona je dlouhá a každý ví, že není lehké skočit jednou za měsíc do brány a předvádět dobré výkony. Holt ale musím někdy zachytat...

Mluví s vámi aspoň někdo o dlouhodobém plánu?
Dlouhodobý plán si samozřejmě musím zasloužit výkony na ledě. Zatím jsem nikoho nepřesvědčil natolik, aby se mi vedení rozhodlo dát třeba tříletou smlouvu. Takže musím nejdřív něco chytit, a pak si můžu říct o nějakou smlouvu.

Ani jeden ze tří zápasů v nové sezoně se vám nevyvedl. Trápí vás to?
Těžko říct, čím to je. Zrovna nad tím přemýšlím, už deset minut tady sedím... Snažím se dělat spoustu věcí líp, ale stejně mi to tam spadne... Nevím. Musíme si sednout s trenérem gólmanů, podívat se na videa, nějak to rozebrat a uvidíme, co dělám špatně. Nebo jestli se to jen sešlo a napadalo mi to tam. To tak někdy bývá.

Teď trochu odbočím: jaký je váš nový spoluhráč P. K. Subban a jaká je to změna oproti Shea Weberovi?
Je to úplně jiný člověk. Shea Weber byl lídr, je to jeden z nejlepších lídrů v lize, zatímco P. K. je takový šašek kabiny. Každý je z jiného soudku. Na ledě má ale určitě svou roli a plní ji.

Zastoupil roli lídra po Weberovi někdo jiný?
Pořád tady lídrové jsou. Je tady Mike Fischer, je tady Mike Ribeiro. Nějací starší kluci, kteří tomu dají směr, tady jsou.Najdete na iDNES.czmobilní verze