Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Frolík je volný pro šampionát, ale říká: Nemám smlouvu a nechci riskovat

Michael Frolík a Evander Kane se radují z gólu Winnipegu. | foto: AP

13 2014
O dalším Stanley Cupu se mu může jenom zdát, a tak by mohl pomoci národnímu týmu na mistrovství světa. Hokejový útočník Michael Frolík však svou účast v Bělorusku příliš realisticky nevidí.

Jak to?
Samozřejmě o té možnosti zahrát si na šampionátu vím, ale v létě mi končí smlouva, takže by to pro mě byl trošku risk. Nikdy nevíte, co se může stát. Mluvil jsem s panem Lenerem a domluvili jsme se, že si dáme ještě vědět.

A jak to vidíte s další sezonou v NHL? Zůstanete ve Winnipegu?
Klub má na mě pořád práva, takže v létě nebudu volným hráčem. Uvidíme, co se bude dít. Doufám, že mi něco nabídnou.

Fotogalerie

Měli by?
Sezona se mi docela povedlo. Měl jsem metu, že chci dosáhnout na 40 kanadských bodů, a to se mi povedlo. Takže jsem rád a doufejme, že se mi z klubu ozvou a nějaká smlouva bude.

Jaké to vůbec bylo po přestupu z Chicaga?
Trošku studenější.

Na zimu jste byl zvyklý z Chicaga, ne?
Byl, ale letos byla ve Winnipegu nejhorší zima za posledních 70 let: lámaly se tam rekordy a snad tři měsíce v kuse tam bylo minus 30 stupňů. Ale po hokejové stránce docela dobrý. Přišel nový trenér, který mě dal hned do prvních lajn. Z toho mám dobrý pocit.

Konečně jste si také užíval útočení, že?
Jojo. V Chicagu bylo dost ofenzivních hráčů, takže jsem musel přijmout defenzivní roli. Vydržel jsem to a díky tomu jsem vyhrál Stanley Cup. I když musím přiznat, že jsem přemýšlel o odchodu. Teď si to ve Winnipegu samozřejmě užívám.Najdete na iDNES.czmobilní verze