Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Neuvirth: Bojuju o setrvání v NHL. Ale naše výkony nejsou akceptovatelné

Gólman Michal Neuvirth z Buffala čelí nájezdu Ryana Keslera z Anaheimu. | foto: AP

29 2014
Zklamání z něj vyloženě čišelo. Hokejový brankář Michal Neuvirth, který v NHL bojuje o další smlouvu, byl po prohře 0:4 v Torontu rozčarovaný. Aby ne, když jeho Buffalo ztrácí jeden zápas za druhým. Ba co víc: jeho výkony ani neslibují nějaké zlepšení.

„Přitom naposledy jsme vyhráli v San Jose a já čekal, že se zvedneme. Jenže opak je pravdou: za celý zápas máme jenom deset střel na bránu, spoustu vyloučených a děláme hromadu chyb na obou modrých čarách. To není akceptovatelné,“ soukal ze sebe Neuvirth bezprostředně po utkání v rozhovoru pro iDNES.cz

Čím to, že vás vítězství v San Jose nenakoplo?
Myslel jsem si, že na ten výkon navážeme. Nevím, jestli to kluci podcenili, ale to si nemyslím, protože máme dvě vítězství a osm nebo devět porážek, takže si nic takového nemůžeme dovolit. Je to frustrující. Mně nezbývá nic jiného než všechno hodit za hlavu, dál makat a doufat, že se to zlomí a budeme hrát dobře.

Jste aspoň spokojenější z osobního hlediska, když na rozdíl od angažmá ve Washingtonu chytáte?
Loni to bylo takové na houpačce, nechytal jsem pravidelně a ke konci už skoro vůbec. Pak přišla výměna, byl jsem za to rád. Teď mám poslední rok smlouvy a bojuju o další setrvání v NHL. Chci dokázat, že v téhle lize můžu chytat.

Berete přestup do Buffala jako šanci?
Samozřejmě. Přestup je součást tvojí práce, nic s tím nenaděláš a už jsem to párkrát zažil v juniorských soutěžích. Kluci v Buffalu mě perfektně přivítali a nemůžu si na nic stěžovat, protože tu máme super partu. Akorát to musíme ukázat na ledě...

Asi je to trochu rozdíl oproti Washingtonu, že?
Jo, tam se všechno motalo kolem Ovečkina. Byl kapitán a obrovská hvězda NHL. Tady žádnou hvězdu nemáme a musíme to uhrát jako tým. To, co ale zatím předvádíme, to se nemůže stávat. Musíme se zlepšit. Už od dalšího tréninku na to musíme vlítnout a makat na sto procent každý den.

Nezoufáte si už někdy? Proč se tak trápíte?
Já nevím... Asi je to sebevědomím. Když se prohrává, tak se to nabaluje. Musíme doufat, že vyhrajeme příště a že se to zlepší.

Jak se vám v Buffalu líbí?
Oproti Washingtonu je to velká změna, protože jsem teď v malém městě. Na druhou stranu tam fanoušci hokej milujou a i když teď nehrajeme nic moc, tak nám pořád fandí. Toho si moc vážíme.

Váš majitel teď koupil i Buffalo Bills a vy se byl podívat na zápase. Jak jste se pobavil?
Abych se přiznal, tak americký fotbal moc nesleduju. Ale bylo zajímavé se na to podívat.Najdete na iDNES.czmobilní verze