Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Český novic v NHL: Když jsem viděl Crosbyho, tak to na mě dolehlo

29 2016
Patří mezi několik málo nadějí českého hokeje, které by se mohly prosadit v zámořské NHL. Ondřej Kaše momentálně nastupuje v Anaheimu, kde odehrál čtyři zápasy za sebou a doufá, že svou šňůru ještě natáhne.

Celkem jste už odehrál v NHL šest utkání. Jak to zvládáte?
Musím říct, že jsem se cítil dobře ve všech zápasech. Až překvapivě dobře. Nervozita nebyla úplně znát, tak doufám, že v podobných výkonech budu pokračovat a že se mi také podaří dát nějaký gól.

Zatím máte na kontě dvě asistence.
Jednou jsem už puk do brány dostal, ale neuznali mi ho. Taky mohli přihmouřit oči. Ne, dám snad jiný a doufám, že co nejdřív. Snad už v dalším zápase.

Jaké to bylo, když vás povolali z farmy v San Diegu?
Musím říct, že to pro mě bylo trošku překvapení. Hlavně první zápas jsme hráli proti Pittsburghu a když jsem byl na rozbruslení a koukal na druhou stranu hřiště, tak tam jezdili Crosby, Malkin a další velcí hráči, takže to na mě trošku dolehlo. Ale při zápase to ze mě spadlo a bylo to v pohodě.

I v Anaheimu kolem sebe máte velká jména jako Ryan Getzlaf nebo Corey Perry. Jaké to je být s nimi v kabině? A jak vás přijali?
Musím říct, že první dny v týmu pro mě byly dost stresující. Být vedle takových hráčů je těžké. Ale teď už je to v pohodě. Vzali mě dobře a myslím, že jsou to všechno fajn kluci.

Anaheim je mezi hokejisty docela oblíbené místo. Jak vnímáte, že kolem sebe máte palmy, sluníčko a teplo a pak si jdete zahrát hokej?
Já si myslím, že je to úplně super. Když to řeknu blbě, tak jdu z pláže rovnou na zimák... Ale vážně: teď už je počasí docela horší, i když... Ale ne, furt je to hezký. Lepší než být někde v mínus třiceti stupních.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze