Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pavelec je v laufu. Pomáhá mu i nová maska a na ní Bruce Springsteen

Ryan Nugent-Hopkins z Edmontonu neuspěl. Ondřej Pavelec jeho pokus chytil. | foto: Reuters

24 2015
Jako by si chvíle, co si dal na masku portrét slavného zpěváka Bruce Springsteena, přivolal skvělou formu. Je to samozřejmě jen nadsázka, faktem už ovšem je, že hokejový brankář Ondřej Pavelec poslední dobou v NHL září. Poté, co jej vyhlásili nejlepším hráčem minulého týdne, si připsal další výhru s jediným inkasovaným gólem.

Na pravé straně je přebal slavného alba Born To Run, na levé pak tři portréty zpěvácké osobnosti Bruce Springsteena. I tohle může být tajemstvím skvělých výkonů Ondřeje Pavelce v NHL - jeho nová maska jako by přitahovala úspěch.

Pocta výtečnému umělci se totiž českému brankáři „vyplácí“. Aktuální provedení své masky představil na přelomu února a března a hlavně v posledních dnech se Pavelec dostal do fantastické formy.

„Je to čistý, starosvětský design. Vzpomínám si, že jsem jako kluk sedával v bráchově pokoji a díval se na plakáty Bosse,“ používá Springsteenovu přezdívku Švéd David Gunnarsson, který Pavelcovu masku stvořil.

No a tady je gólmanova bilance za posledních pět utkání: pět výher a jen pět inkasovaných branek! Za to se mimo jiné Pavelec stal Hráčem týdne. 

Nová maska Ondřeje Pavelce s vyobrazením Bruce Springsteena.

Nová maska Ondřeje Pavelce s vyobrazením Bruce Springsteena.

„Cítím se hodně dobře. Ale taky kluci přede mnou sehráli výborný zápas. Hlavní je, že jsme zase zvítězili,“ řekl Pavelec po poslední výsledku 4:1 na ledě Edmontonu, po němž byl vyhlášen první hvězdou večera. „Měl jsem i trochu štěstí, ale pořád říkám, že to potřebujete taky, když chcete vyhrávat. Zvládli jsme tohle utkání velmi dobře.“

Což platí rozhodně i o něm. Dát si na maskou takovou zpěváckou hvězdu by mohlo vypadat trochu „neuctivě“, pokud by brankář zrovna podával podprůměrné výkony. Jenže Pavelec nyní září a drží svůj tým na postupovém místě pro play-off.

A tak dokonce jeho agent Allan Walsh na Twitteru zveřejnil Springsteenovu fotku s údajnými slovy legendárního umělce: „Asi si na některou ze svých kytar dám fotku Ondřeje Pavelce.“ Ať už je to jen vtip, či by šlo o skutečný Springsteenův výrok, je pravda, že Pavelec dělá jeho jménu svou novou maskou slušné renomé.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze