Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Eliáš se blíží návratu na led. A doufá, že bude pokračovat v NHL

Patrik Eliáš | foto: Profimedia.cz

23 2015
V nové sezoně ještě neodehrál zápas, ale návrat se blíží. Hokejový veterán Patrik Eliáš tenhle okamžik vyhlíží s nadějí. Běží mu totiž poslední rok smlouvy v New Jersey, takže je možné, že to bude také jeho poslední rok v klubu. A kdo ví, možná také v celé NHL.

„Nikdy nevíte, ale samozřejmě doufám, že ještě nekončím. Hokej mě pořád baví, užívám si ho a chci být dál součástí toho všeho,“ vyznal se Eliáš v rozhovoru se zámořskými novináři.

Eliášovi bude 13. dubna čtyřicet let a všichni jsou teď zvědaví, jak bude vypadat po komplikovaném zranění kolene, se kterým laboruje už pár měsíců. Teď se konečně zdá, že by se mohl v dohledné době objevit zpátky v zápase.

„Ale nechci nic uspěchat, to by nebylo moc chytré. Kluci zaprvé hrajou dobře a zadruhé je totální rozdíl trénovat a hrát.“

Jsou to logické obavy, zvlášť v jeho věku. Eliáš moc dobře tuší, že výkony, kterými se bude prezentovat, rozhodnou o jeho budoucnosti nejen v New Jersey, ale také v celé NHL. Ostatně on sám přiznává: „S týmem jsem dlouho netrénoval, takže si musím zvykat. A zápas je ještě o level výš.“

Třebíčský rodák strávil celou svou zámořskou kariéru v New Jersey, kde odehrál 1 224 zápasů, v nichž nasbíral 1 017 bodů (406+611). To jsou hodně solidní čísla, která však sama o sobě nový kontrakt nezaručí. Eliáš je však přesvědčený, že má pořád co nabídnout. Navíc je ochotný přijmout v týmu jakoukoli roli.

Třeba klidně i v jiném dresu, protože v létě prosákly zprávy, že nezapadá do koncepce Devils a protože sám v minulosti přiznal, že by ho lákalo třeba angažmá v Detroitu, kde mají starší hráče v oblibě.

Jenže na takové myšlenky je v tuto chvíli příliš brzy. Teď bude nejdůležitější, aby po návratu oslnil. A aby jeho poraněná noha vydržela, čímž by rozptýlil dohady, které po NHL kolovaly. A sice, že se v této sezoně nevrátí, jelikož se léčba stále protahuje.

„Nikdy to nebyla otázka, jestli se vrátím, ale kdy se vrátím. A já se momentálně cítím líp, než jsem se cítil na konci minulé sezony a po konci letní přípravy,“ prohlásil Eliáš, který už naplno žije s týmem. Tráví s ním čas v kabině i během zápasů, chodí na porady a dokonce létá na venkovní zápasy.. „Což je super,“ říká.

„Chlapi hrajou dobře a já se vrátím, až mě budou chtít zpátky. Musím si být jistý, že na ledě odvedu maximum, abych mužstvu pomohl vyhrávat. Jsem připravený nastoupit, kdekoli mě budou potřebovat.“

Hra o hokejovou budoucnost Patrika Eliáše začne už brzy.Najdete na iDNES.czmobilní verze