Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Už si víc vážím, že můžu hrát v NHL, říká Zacha po trenérově lekci

Pavel Zacha z New Jersey se raduje z gólu v zápase s Detroitem. | foto: AP

24 2017
Nedařilo se mu, trápil se. Trenér ho dokonce párkrát posadil na tribunu. A právě tato lekce pomohla. "Nakoplo mě to a začal jsem si víc cenit toho, že můžu hrát v NHL," říká hokejový talent Pavel Zacha, který bodoval v posledních šesti zápasech za sebou.

Ulevilo se vám po tom nevýrazném začátku sezony?
Ten byl opravdu docela těžký a bylo to vidět i na mých bodech, které jsem moc nesbíral. Ale od chvíle, co mě trenér posadil, jsem se zvedl psychicky a začal si víc věřit. To je nejdůležitější, protože bez sebevědomí si nedovolíte zkoušet stejné kličky jako v juniorce. Myslím, že jsem se zvedl i herně.

Na ledě je vidět, že se nebojíte udělat riskantní přihrávku při přesilovce, daří se vám i na vhazování.
Hlavně mám štěstí, že tu přesilovku i oslabení hraju. Díky tomu mám víc minut na ledě a hlavně sbírám body, protože s New Jersey dáváme nejvíc gólů právě v přesilovce. Je hodně těžké mít body při hře pět na pět. A vhazování? Posledních pět zápasů jsem zase na centru, jinak jsem hrál celou sezonu na křídle. Pomáhá mi Travis Zajac, který mě každý trénink bere na buly a zkoušíme to spolu. Je super, když mě jako nováčka vytáhne veterán a zkouší s váma buly.

Jste 25. v bodování nováčků, tedy přesně v polovině. Sledujete to?
Popravdě jsem to moc nesledoval, protože se mi nedařilo bodově, takže to nemělo smysl. Celkově jsem to vypustil z hlavy a soustředil se na to, abych měl dobrý pocit ze své hry. Proto mě docela překvapilo, že jsem už pětadvacátý. To je docela pěkné.

Jak se vůbec cítíte po zranění?
První dva zápasy po návratu nebyly nic moc, dostával jsem se z toho. Otřes mozku není jednoduchá věc, tak jsem rád, že už je to za mnou. Trenér mi dává víc šancí a hraju líp.

Posledních šest zápasů jste bodoval, to je psychická vzpruha, že?
Vždycky pomůže, když se daří bodově. První půlku sezony to nebylo ono. Když se daří, tak je to hezké. Na druhou stranu: šest zápasů jsem bodoval, ale jako tým jsme toho v posledních deseti zápasech moc nevyhráli. Takže převažuje týmová nespokojenost. Po zápasech se nechodí moc dobře do kabiny.

Nejste ve hře o play-off, takže je šance, že byste mohl hrát na MS. Jak to vidíte?
Play-off neuděláme určitě. S trenéry jsem v kontaktu nebyl, ani agent nic neříkal. Myslím, že teď spíš čekají, jestli mě po sezoně pošlou na farmu do Albany. Žádnou zprávu ještě nemám, ale za týden za dva už budu vědět, co a jak.

Blíží se vaše dvacáté narozeniny. Máte přání?
Hrajeme proti Pittsburghu, takže bych si toho 6. dubna přál výhru. Hodně se těším, až to oslavíme s rodinou doma. Máma už psala, že už jsou připravení. Posedíme a pobavíme se, jak dopadl můj první rok v NHL.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze