Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Generální manažeři klubů NHL chtějí prodloužení tři na tři

Duncan Keith (vlevo) z Chicaga překonává brankáře Bena Bishopa z Tampa Bay, obránce Andrej Šustr jen přihlíží. | foto: AP

24 2015
V základní části NHL se nejspíš od příští sezony bude hrát prodloužení pouze s třemi hokejisty na každé straně, aby se zvýšila pravděpodobnost vstřelení branky. Změnu oproti současnému formátu čtyři na čtyři navrhli na svém zasedání v Las Vegas generální manažeři týmů.

Novinka vstoupí v platnost, pokud ji následně schválí rada guvernérů NHL.

Model prodloužení tři na tři testovali v minulé sezoně v nižší AHL, kde více prostoru na ledě přineslo podle očekávání více gólů. Náhlou smrtí v novém formátu skončilo 75 procent zápasů oproti 35,3 procentu z předchozího ročníku, kdy se hrálo čtyři na čtyři. V NHL skončilo v uplynulé sezoně v prodloužení 44,4 procenta duelů.

Zatímco v AHL se hrálo hybridním systémem, kdy sedmiminutové prodloužení začalo ve čtyřech hráčích na ledě a změnilo se na tři na tři po třech minutách, pokud nepadl gól, v NHL se bude hrát ve třech rovnou. Když se ani po pěti minutách nerozhodne, budou následovat jako dosud samostatné nájezdy, které se v NHL jezdí od sezony 2005/06. V uplynulém ročníku skončilo penaltovým rozstřelem 170 z 306 duelů, jež byly po řádné hrací době bez vítěze.

„Jednomyslně jsme se usnesli, že bychom byli rádi, aby více zápasů skončilo v prodloužení než v nájezdech,“ řekl novinářům generální manažer Nashvillu David Poile. „Fanouškům se to bude hodně líbit,“ dodal.

Vedení NHL a hráčská asociace NHLPA také v úterý oznámily, že platový strop se pro příští sezonu zvedne z dosavadních 69 milionů na 71,4 milionu dolarů.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze