Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Chci pořádný balík! Radulov válí a Montreal řeší, jestli jít do rizika

Jak to s ním bude? Alexander Radulov v Montrealu přesvědčil, jenže o jeho budoucnosti rozhodne odvaha manažera Marka Bergevina | foto: AP

2 2017
V létě si mnozí fanoušci ťukali na čelo, když se Montreal rozhodl angažovat na roční zkoušku problémového Alexandra Radulova. Ruský raubíř ovšem brzy přesvědčil, že v NHL může pořád vyčnívat. Teď se proslýchá, že touží po novém a pořádně naditém kontraktu.

Radulov hraje skutečně skvěle, naposledy na sebe upozornil v úterý, kdy čtyřmi body (1+3) pomohl k vítězství svého týmu na ledě New Jersey 4:3.

V týmovém bodování je druhý za Maxem Pacciorettym, v 62 zápasech nasbíral 46 bodů (15+31).

Na ledě vyniká, tvoří hru, vytváří šance pro spoluhráče, je výborný ve forčekingu.

Nikdo už nepochybuje, že letní rozhodnutí generálního manažera Marka Bergevina, který Radulovovi nabídl za rok luxusních 5,75 milionů dolarů, bylo správným tahem.

Teď se proslýchá, že pokud ho bude chtít udržet, bude muset nabídnout mnohem víc. Podle informací ze zámoří si Rus představuje šestiletý kontrakt na 30 milionů dolarů.

„Jenže problém je, že mu není osmadvacet. A kdo vás bude v 31 letech chtít tak moc, aby šel do takové rizika?“ pravil Nick Kypreos, hokejový analytik televizní stanice Sportsnet.

Vyslovil tak obavu, kterou teď řeší většina fanoušků Montrealu. Všichni si totiž moc dobře pamatují paralelu s Alexandrem Sjominem, jenž před pár lety zářil v Carolině, ale po podpisu pohádkové smlouvy na sedm let upadl do totálního podprůměru.

Vždyť ještě na podzim 2015 zkoušel restartovat kariéru právě v tradičním kanadském celku, ale po 15 zápasech, v nichž dal jediný gól, byl předčasně vykoupený ze smlouvy a vrátil se domů do Ruska.

Ruští hráči jsou známí svým uspokojením se v okamžiku, kdy dosáhnou svého. Logicky se tedy začíná spekulovat o tom, že manažer Bergevin nabídne Radulovovi raději kratší kontrakt na víc peněz. „Přijatelná by mohla být tříletá smlouva na 21 milionů,“ myslí si Kypreos.Najdete na iDNES.czmobilní verze