Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyptával se na mě Prospal, vypráví český novic v NHL Sedlák

27 2016
Loni už to málem vzdal, hlavou mu probleskly myšlenky, že se do NHL stejně nikdy nedostane. "Myslel jsem, že to zabalím a vrátím se do Evropy," vypráví hokejový útočník Lukáš Sedlák. Jenže po Vánocích se mu začalo dařit a on změnil názor. "Řekl jsem si, že to ještě zkusím a povedlo se."

Sedlák v dresu Lake Erie zářil a byl jednou z hlavních postav, která tým dotáhla v AHL až k zisku Calder Cupu. A právě tyto výkony mu zajistily pozornost trenéra Johna Tortorelly, jenž českobudějovického rodáka pozval na zkoušku do Columbusu.

„Před přípravným zápasem v Nashvillu si mě trenér zavolal a ptal se, jestli se znám s Vencou Prospalem. Řekl jsem, že jo. Byl to můj idol, když jsem vyrůstal. Doma jsem ho potkával v posilovně a byl šťastný, že s ním můžu mluvit,“ popisuje Sedlák.

Prospal se proto svého kamaráda Tortorelly na Sedláka vyptával. Zajímalo ho, jak se mu vede. Odpověď amerického kouče? „Hrozně.“ Naštěstí šlo jen o vtípek. Sedlákovi se v posledních dnech totiž vede náramně a už má za sebou tři starty v NHL. A rozhodně si nemůže stěžovat, že by nedostával dostatek prostoru.

„Abych pravdu řekl, ani jsem nečekal, že budu hrát tolik. Přece jenom dvanáct minut na ledě, to na začátek není špatný. Dokonce musím přiznat, že jsem toho měl naposledy na konci zápasu plný zuby,“ směje se třiadvacetiletý forvard.

Ten i přes řadu hokejových zkušeností nepřestává zírat, NHL mu ukázala, kam až se může hokej ve svém vývoji dostat. „Hraje se tu neskutečně rychle. Když jsem nastoupil do první třetiny, tak to byl i proti přípravě ohromný rozdíl. Ale už si začínám zvykat. Je to lepší.“

Na Sedlákovi je vidět, jak si momentální chvíle užívá. Však už ani nevěřil, že se dočká. „Je to splněný sen. Prožívám pocit takového zadostiučinění za veškerou práci a věřím, že stejný pocit mají i rodiče, kteří toho pro mě hodně udělali. Doufám, že si to užili se mnou.“

Sedlákovi rodiče ostatně hokejový vývoj svého syna pozorně sledují a nevynechají jediný zápas. A to nejenom nyní v NHL, poctivě vstávali a hltali i zápasy na farmě.

Vstup do NHL byl pro Sedláka o to pikantnější, že ve třech zápasech dvakrát nastoupil proti posledním vítězům Stanley Cupu. Premiéru zažil proti Chicagu (navíc vítěznou) a naposledy si zahrál s Los Angeles.

„Tenhle zápas byl pro mě asi nejtěžší. Ale ani minule s Dallasem to nebylo snadné. Nehrál sice úplně výborně, ale oni dobře brání, takže je těžké dostat se proti nim do nějaké šance. Ze začátku jsem měl pár špatných rozhodnutí na puku, ale postupem času jsem začal hrát líp já i moje lajna a vyhráli jsme 3:0. Takže to nebylo tak špatný.“Najdete na iDNES.czmobilní verze