Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Fleischmann zapadl do průměru: Ale rveme se o play-off, to je víc

24 2015
Nevýrazné výkony Tomáše Fleischmanna v NHL nejsou náhoda. Kopřivnický rodák na Floridě tápe už druhou sezonu. Po ní mu končí smlouva a pokud se bude chtít udržet v zámoří, bude na sobě muset rychle zapracovat a zároveň jít platově hodně dolů.

Fleischmann dostal před čtyřmi roky božskou smlouvu, ročně bere 4,5 milionu dolarů, zajistil se na celý život. Navíc žije na jedné z nejlepších lokalit, jaké NHL nabízí. Jenže úplně v pohodě není.

Trápí ho nesplněná očekávání. Podle peněz by měl patřit k hlavním lídrům, možná být dokonce největším tahounem týmu. Jenže ve skutečnosti nemá průměr ani půlbod na zápas: v 50 duelech nastřádal jen 20 bodů.

„Byl jsem zvyklý na větší produktivitu, momentálně to není ono,“ přiznává Fleischmann. Popravdě to není ono delší dobu. Třeba loni ho trenér neváhal posadit na tribunu. Jenže ani tohle nepomohlo, Fleischmann je v týmové produktivitě až na osmém místě.

„Mnohem důležitější než já je, že se s týmem pereme o play-off, držíme se kousek za osmičkou.“

Pravda, Florida letos prožívá poměrně vydařenou sezonu, jenže Fleischmann už pomalu začíná přemýšlet, kde bude hrát v příští sezoně. Je jasné, že kvůli svým dlouhodobě nevýrazným výkonům bude těžko shánět angažmá. A když už, tak ve 30 letech bude muset jít finančně o dost níž.

K dobru mu hraje výborná bilance v kolonce +/-, kde má 11 plusových bodů, je nejlepší v týmu. Co by za takové číslo dal třeba Jaromír Jágr, který má -9...

Fleischman každopádně tvrdí, že tlak v klubu ani od fanoušků nepociťuje. „Na Floridě moc tlaku není, takže pod ním nejsem. Ale já se snažím jít do každého zápasu naplno, takže na sebe vyvíjím největší tlak vlastně já sám,“ říká útočník, jehož láká zahrát si na mistrovství světa v Praze.

„Každý hokejista by chtěl být na domácím šampionátu, to je jasné.“Najdete na iDNES.czmobilní verze