Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hertlovo trápení pokračuje i v této sezoně. Musím dávat víc gólů, opakuje

18 2015
Na ledě má dostatek prostoru, v San Jose mu pořád věří. Naposledy si v závěru zápasu proti Torontu dokonce zahrál v elitní formaci. Jenže zatím je to od Tomáše Hertla podobné trápení jako loni. Po první skvělé sezoně v NHL zatím marně doufá v restart.

Jste z toho zklamaný?
Letos sezona začal výborně a dal jsem i pár gólů, ale pak dlouho nic. Nahrávky mám, ale potřeboval bych nějaké góly. Přitom střel mám požehnaně, snažím se pálit a oproti minulé sezoně mám i šance. Jenže bohužel v koncovce to není ono. Mrzí mě to i kvůli tomu, že nepomůžu týmu.

Loni jste si na sebe vytvářel velký tlak. Teď už jste vyrovnanější?
Snažím se na to nemyslet, vždycky do toho jdu s tím, abych odehrál co nejlepší zápas a hlavně, aby se vyhrávalo. K čemu vám je, když dáte dva góly, ale do play-off se nedostanete? Vyhrávat se nám momentálně až tolik nedaří, takže mě to štve daleko víc. Ale nezastírám, že i ty góly mě mrzí.

Čísla

Tomáš Hertl v nové sezoně nastoupil ve 30 zápasech, ve kterých nasbíral 13 kanadských bodů za 3 góly a 10 asistencí. Hned v úvodním utkání skóroval a zdálo se, že prolomí loňskou smůlu, jenže opak byl pravdou. Slávistický odchovanec na sebe zatím příliš neupozorňuje, přesto mu v San Jose pořád věří a na ledě stráví v průměru přes 15 minut čistého času.

Letos hrajete převážně na pozici centra. Jste alespoň z tohoto pohledu spokojenější?
Jsem určitě spokojený, buly mi jdou, nemůžu si stěžovat. Akorát jsme v posledních pár zápasech dostali nějaké góly, když byla moje formace na ledě. Musím se zaměřit na malé detaily. Ale mně nevadí hrát ani nalevo.

Naposledy v Montrealu jste nehrál vůbec. Prý jste měl nějaké zranění.
Ano, to je pravda. Následující zápas v Torontu se do poslední chvíle nevědělo, jestli nastoupím. Nakonec to vyšlo a já začal ve čtvrté formaci. Když jsem zvládl zátěž, tak mě v závěru poslali i do té první.

Už jste zmínil, že San Jose mělo dobrý vstup do sezony. Co přinesl nový trenér?
Určitě se nějaké změny udělaly, změnil se hlavně herní systém a sezona asi i díky tomu začala výborně. Jenže máme nevyrovnané výkony: čtyři výhry, pak čtyři prohry... Potřebujeme co nejvíc bodů, protože Západní konference je našlapaná, je to o bod od prvního do posledního místa. Je za náma 30 zápasů, sezona je pořád ještě dlouhá. Musíme pořádně zabrat a nahnat body.

A co znamená změna trenéra pro vás osobně?
Já si nemůžu stěžovat, na ledě dostávám prostor. Ale ty góly chybí, přitom mám za poslední tři zápasy asi dvanáct střel. Snažím se to tam dotlačit, ale ne a ne to tam spadnout. Když jsem dal gól na konci listopadu proti Calgary, tak jsem věřil, že budu skórovat častěji. Jenže se mě smůla drží. Snad to zlomím.

Tomáš Hertl

Nastupujete i do prodloužení. Jak se vám líbí hra ve třech?
Mně to nevadí, je to hodně zajímavý. Když jste na puku, je to mnohem lepší, než když bráníte, protože máte hodně prostoru. Ale zároveň je to těžký, protože si vás jeden hráč neustále hlídá. Kam se pohnete, tam jede s vámi. A jak jednou minete branku, tak se to otočí a jedou dva na jednoho. Je tam hrozně gólových šancí.

Jak je to fyzicky náročné?
Dost, proto musíte jít na krátké střídání, 30 vteřin max, rychle vystřídat a utavit druhý tým.

Blíží se Vánoce, přijede rodina?
Ne, ne. Budeme jenom s přítelkyní doma, už máme stromeček. Přece jenom je to dálka, aby rodiče přijeli jenom na chvíli. Měli by dorazit až v lednu. Teď budeme mít během svátků čtyři dny volna, tak se těším, že si trošku odpočinu, budu víc s přítelkyní a naberu nové síly na druhou půlku sezony.Najdete na iDNES.czmobilní verze