Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Toronto ztrácí v Kanadě respekt. Páník: Naše výsledky jsou zahanbující

17 2015
Po přestupu do Toronta pookřál, přesto jen těžko mohl zabránit další zpackané sezoně slavného týmu, který v Kanadě ztrácí poslední zbytku respektu. "Prožíváme hrozně těžké období a v létě se dá čekat kolotoč změn," tuší 24letý slovenský střelec Richard Páník.

Na přelomu ledna a února jste prohráli jedenáct duelů v řadě, ani poté jste moc výher nepřidali a ve Východní konferenci NHL jste předposlední. Není to až zahanbující vizitka pro tak slavný klub?
Bohužel je. Možná v juniorce, kdy jsem chvíli působil v nejslabším týmu soutěže, to bylo něco podobného. Ale na tak vysoké úrovni to nepamatuji. Teď už jen odehrát sezonu aspoň trochu ze ctí k fanouškům, vedení, trenérům a nám samým.

Jak je těžké se připravovat k zápasům, když už od února není o co hrát?
Pořád hrajete v NHL. Tohle je nejlepší liga na světě, to vás vždycky nahecuje. Nejdete se tam jen tak sklouznout, chcete zvítězit. Bohužel jako tým máme po sezoně, ale jako hráči musíme makat naplno, protože jde o naší budoucnost a o to zachovat určitý respekt k tak slavné organizaci, která na tyto pozice zkrátka nepatří.

Fotogalerie

Před koncem přestupního termínu se spekulovalo o odchodu mnoha hráčů. Největší hvězdy však nakonec zůstaly. Doufal jste, že by po vás mohl někdo sáhnout?
Kdybych si mohl zahrát play-off, tak by to bylo samozřejmě skvělé. Na druhou stranu těch povídaček okolo Toronta bylo až přespříliš a nakonec to tak velké nebylo. Odešli jen tři, čtyři hráči, a ne celá kostra týmu, jak se povídalo.

Jak působí na hráče, že vás vede trenér Peter Horachek, se kterým vedení do další sezony nepočítá?
Je to zvláštní situace. Bohužel asi odpovídající stavu, v jakém se klub nachází. Dochází a bude docházet k obrovským změnám, tohle je asi jen začátek. Na druhou stranu je to jednou trenér a musíme ho respektovat za jakékoli situace. Navíc on to nemá vůbec lehké a bohužel mu to pozici výsledky vůbec neulehčujeme.

Toronto bude mít v létě přednostní právo s vámi podepsat smlouvu. Chtěl byste se podílet na přestavbě týmu, nebo byste raději odešel do klubu, který má šance dosáhnout na úspěch dřív?
Já už podobnou situaci zažil v Tampě, kde vyměnili manažera, přišli mladí hráči s novým trenérem a odešly hvězdy jako Lecavalier nebo St. Louis. No a podívejte, kde je Tampa teď. Otázka je, jestli by to šlo tak rychle v Kanadě, kde je mnohem větší tlak. Pokud o mě budou mít zájem, rád zůstanu, protože se mi město líbí a protože Toronto má pořád svoje jméno.

„Odchod z Tampy mě mrzel kvůli Ondrovi Palátovi, se kterým si rozumím. Ještě hůř to nesly naše přítelkyně - jsou nejlepší kamarádky.“

Když už jste zmínil Tampu: nemrzí vás, že jste v ní nemohl zůstat?
Nebudu lhát, že jsem nebyl překvapený a zaskočený, když mě vyměnili. Do kempu jsem šel s tím, že si vylepším pozici oproti loňské sezoně a že si chci vypracovat stabilní místo v sestavě. Bohužel se všechno vyvinulo úplně jinak. Ostatní hráči měli lepší kemp než já, a to rozhodlo. Poslali mě na farmu a později dali na waiver list. Pak už jsem jen doufal, aby si mě někdo vybral a naštěstí po mně sáhlo Toronto.

Odchod z Tampy vás musí mrzet i kvůli Ondřeji Palátovi, se kterým jste si hodně rozuměl. Na farmě jste měli dokonce i společné auto...
To je hokejový život, chápal to. Prožili jsme spolu skvělé roky, jak s Ondrou tak s Radkem Gudasem. Myslím, že ten můj odchod nakonec nesly hůř naše přítelkyně než my. Jsou to nejlepší kamarádky, tak to pro ně bylo těžké.

A jak jste spokojený s touto sezonou z osobního hlediska?
Začínal jsme ve čtvrté lajně a odehrál jen několik minut na zápas. Postupem času se to ale začalo zlepšovat. Dostávám víc prostoru v první třech řadách. Hodně se to tady točí. Nějaké branky jsem dal, ale když tým tolik prohrává, tak se to těžko hodnotíte dobře.

Budete sledovat play-off a Tampu, která patří k favoritům Východní konference?
Přišla řada zkušených hráčů, ti mladí jsou o rok starší a loňská zkušenost z play-off by jim měla pomoct. Podle mě dojdou daleko. Musí se jim vyhnout zranění, protože loni jsme měli tým v play-off totálně zdecimovaný. Žádnou zášť vůbec necítím, budu jim na dálku přát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze