Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nový kapitán Slavie: Měli jsme schůzku s vedením a všechno si vyříkali

Nový slávistický kapitán Ronald Knot | foto: Profimedia.cz

13 2016
V ruce třímal dvoutisícikorunu. „To mám na svačinku,“ smál se nový kapitán slávistických hokejistů Ronald Knot. Scénka po posledním zápase v Českých Budějovicích ukazuje, že ve Slavii není tak zle...

Ve Slavii patří mezi nejmladší hráče, ale po odchodu osmi opor se z něj stal rázem kapitán. Dvaadvacetiletý talentovaný obránce Knot zůstal věrný klubu, ve kterém hokejově vyrostl, byť o něj byl zájem v extralize.

Jaké to je hrát v téhle situaci za Slavii?
Asi všichni ví, jaká je situace, informací je v médiích hodně. My hráči se na to snažíme nemyslet. Máme teď pár nových kluků v týmu a chvíli bude samozřejmě trvat, než se sehrajeme. Doufám, že se všechno stabilizuje a navážeme na výkony, které jsme doteď předváděli.

Jaká vládne nálada v týmu?
Každý den přijdeme do kabiny a koukáme, kdo zbyl nebo kdo nový přibyl. Je to takové vtipné. Před zápasem v Budějovicích přibylo spoustu kluků, takže jsme se poznávali. Na ledě to bylo možná vidět. Ještě jsme o sobě tolik nevěděli, nebyli jsme sehraní. Já věřím, že si to časem všechno sedne a bude to dobré.

Je možné, že ještě někdo ze Slavie odejde, co vy? Chcete zůstat?
Já nevím, o kom se mluví. Kdo odešel, odešel. A jestli ještě někdo odejde, to uvidíme v příštích dnech. Co se týče mně, já zatím zůstávám na Slavii.

Zatím?
Měli jsme sice všichni nějaké sezení s majitelem, ale každý hráč si to řeší sám. Pro mě je směrodatné to, že jsem tady, takže budu normálně hrát a připravovat se na další zápasy.

Pan Pitter byl hodně naštvaný, že hráči chtěli vyhazovat vlastního šéfa. Jak jste tu situaci vnímal vy?
Nevím, co momentálně řekl pan Pitter do novin. Nesledoval jsem to na internetu. Ale měli jsme schůzku s vedením a tam jsme si to všechno vyříkali. Teď uvidíme, kdo na Slavii zůstane a jak to bude pokračovat dál. Uvidíme v příštích dnech, věřím, že to dobře dopadne.

Prioritou by pro Slavii měla být záchranu v první lize. Nejsou to přehnané obavy, když jste v Budějovicích hráli celkem dobře?
Určitě to nevidím tak černě. Chápu, že jsme na začátku sezony vyhlašovali nějaké cíle a je samozřejmě jasné, že nemůžeme být naivní a hlásit, že jdeme rovnou na první místo a chceme urvat postup do extraligy a že nás nic jiného nezajímá. Ale to určitě neznamená, že chceme hrát v lize třetí housle a bát se, že spadneme. To určitě ne. Prostě se budeme snažit urvat co nejvíc bodů a uvidíme, jak to na konci sezony dopadne.

Najdete na iDNES.czmobilní verze