Už 13. porážka Litvínova za sebou. Ale dřeli jsme, chlácholí se

Jiří Šlégr, kouč Litvínova | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

3 2018
Porážkové trauma stále nevyléčeno. Nebylo to sice žádné fiasko, spíš naopak, přesto si hokejový Litvínov zapsal třináctý krach v řadě. Extraligový odpadlík u třetího Třince rupnul 3:4.

„S týmem, jako je Třinec, jsme odehráli výborné utkání,“ řekl litvínovský bek Marek Baránek.

Verva kapitulovala 42 vteřin po startu 2. třetiny, Roth se trefil z mezikruží. Hosté pět minut nato díky Jurčíkově teči srovnali. Domácí pak utekli na 4:1 - Polanský zakončoval u tyčky, Adamský uspěl při sólu a Roth skóroval z úhlu. Litvínov ještě ožil, 14 vteřin nato Válek v brejku prostřelil Hrubce a v čase 59:27 Trávníček zblízka využil hru bez brankáře.

„Ve 2. třetině jsme měli několik přečíslení, já po jednom střílel metr nad bránu,“ litoval Baránek. „Měli jsme šance, ale převalilo se to na jejich stranu a pak jsme to honili. Ale bojovali jsme, makali.“

Litvínov, který měl jen tři vyloučené, v novém roce ještě nevyhrál. „Potřebujeme se chytnout, nějaký zápas ubojovat a pak se to v hlavách přepne,“ myslí si Baránek.

Třinecký útočník Martin Adamský tvrdil: „Oni hrají úpornou obranu, nepěkný hokej. Jde vidět, že se trápí. Nezávidím jim to.“

V neděli na Hlinkův stadion razí Boleslav, buly v 15.30.

Mistrovství světa v hokeji 2018

MS hokejistů se v roce 2018 hraje od 4. do 20. května v dánských městech Kodani a Herningu. V turnaji se utká 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Zlato bude obhajovat Švédsko, které loni porazilo Kanadu.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.
Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Josef Jandač, Pavel Francouz, Radko Gudas, Martin Frk, Michal JordánRadek Faksa, Roman Červenka, Martin Nečas